f
Polski  | Español
Histeryczny realizm. Druga epka Habitar La Mar „Realismo Histérico” (2018)


Już pierwsze pięć kawałków kapeli Habitar La Mar zaostrzyło nasze apetyty na więcej. Szczęśliwie ową ciekawość muzyki tego młodego projektu (w tej chwili nie liczy nawet roku) zasłużonych już muzyków udało się zaspokoić bardzo szybko: niespełna pół roku po obiecującej epce „La Deriva” (zobacz tutaj ») zespół powraca z drugim krótkim wydawnictwem i znów olbrzymim zapałem.

Na „Realismo Histérico” muzycy w dużej mierze kontynuują linię debiutu, eksplorując jednak przy tym jeszcze głębiej obrany przez siebie kierunek. Wciąż znajdziemy tu zatem noise rock, brudny garażowy punk, post hardcore a nawet grunge w odmianie wczesnej Nirvany. Natomiast w odróżnieniu od nieco bardziej melodyjnego i zróżnicowanego debiutu, kawałki serwowane tutaj to przede wszystkim konkretny łomot. Już sam tytuł histeryczny realizm (choć niesie za sobą również pewne znaczenie metaforyczne) z powodzeniem może opisywać muzykę na tym krążku: hiperrealistyczne, wręcz naturalistyczne brzmienie i ocierające się o histerię krzyki.

Przez cały album prowadzi nas szalone tempo, brudne riffy i pulsująca, punkowa perkusja. Z tego chaosu i porządku wyłania się niezaburzone źródło czystej energii. Każdy kolejny kawałek ma w sobie coś oryginalnego, a wisienką na torcie jest niesamowity refren kawałka „Amargo”.

Oboma epkami Habitar La Mar udowadniają, że są mocnym kandydatem do miana debiutu roku.

Klip „Carbunclo”

Posłuchaj całej Epki


Linki zewnętrzne

Facebook: @habitarlamar »
Spotify: Habitar La Mar »


Zobacz też:

NIUSY: Habitar La Mar debiutuje EPką „La deriva”. Hałas, melodie i brzmienie lat 90. »
ZESPOŁY:Tenpel. Zespół o stu twarzach »
RECENZJE: Tenpel „Culto a mí” (2017) »
NIUSY: Bez nazwy, ale z mnóstwem postrockowej ekspresji. Nowa płyta De La Cuna A La Tumba [ algo sin nombre *] »


Polecamy:

artykuly
Podsumowanie roku 2018: najlepsze płyty na Muzzaice
niusy
Habitar La Mar debiutuje EPką „La deriva”. Hałas, melodie i brzmienie lat 90.

Komentarze:

Twój nick:

Twój e-mail:

Treść:Wszystkie prawa zastrzeżone © J. K. 2011-2019     © MUZZAICA: rockowo-metalowa mozaika. Hiszpański i latynoamerykański rock i metal!