f
Polski  | Español
Habitar La Mar debiutuje EPką „La deriva”. Hałas, melodie i brzmienie lat 90.


Habitar La Mar to nowy, obiecujący projekt na hiszpańskiej scenie muzycznej. Wszystko potoczyło się bardzo szybko: ledwie w lutym tego roku dwaj starzy kumple z nieaktywnej już kapeli Xkrude – Kike Guitiérrez oraz Frego – postanowili znów coś razem stworzyć i zaczęli komponować pierwsze kawałki. Niedługo później zdecydowali się zaprosić do projektu legendę hiszpańskiego undergroundu, Juana A. Solera „Kantza” ( Tenpel, Delobos, De la Cuna a la Tumba), który wniósł swój wokal, teksty i nowe kompozycje. Następnie dołączył do nich perkusista Paco Reig (znajomy Kike z kapeli El Gran Oso Blanco) oraz basista José Miguel Ocón ( Catorce, De la Cuna a la Tumba wraz z Kantzem).

Już w kwietniu panowie weszli do studia, a w połowie czerwca, nakładem The Brave Records ukazała się ich EPka o przewrotnym tytule „La Deriva” (mielizna). Choć to zaledwie 5 krótkich utworów, liczy się nie ich ilość, lecz jakość. O tym, że to projekt z ambicjami świadczy m.in. fakt, że do wszystkich kawałków nakręcono klipy, które zespół publikował stopniowo, tydzień po tygodniu, w mediach społecznościowych.

„La Deriva” to jednocześnie wizytówka i list intencyjny tego ciekawego projektu. Muzycy śmiało sięgnęli do muzyki wczesnych lat 90., noise rocka i hałaśliwszego nurtu grunge’u (nie mogę pozbyć się skojarzeń z fragmentami twórczości Nirvany), uzyskując szczere, intensywne brzmienie. Nie zabrakło tu też jednak wciągających melodii – jakżeby inaczej z takim wokalistą! ;). Miejmy nadzieje, że panowie pójdą za ciosem i niebawem usłyszymy ich debiutanckiego longplaya.

Posłuchaj i zobacz klipy na YouTube:

Posłuchaj na bandcamp:

Linki zewnętrzne

Facebook: @habitarlamar »
Spotify: Habitar La Mar »Polecamy:

artykuly
Podsumowanie roku 2018: najlepsze płyty na Muzzaice
niusy
Histeryczny realizm. Druga epka Habitar La Mar „Realismo Histérico” (2018)

Komentarze:

Twój nick:

Twój e-mail:

Treść:Wszystkie prawa zastrzeżone © J. K. 2011-2019     © MUZZAICA: rockowo-metalowa mozaika. Hiszpański i latynoamerykański rock i metal!