f
Muzzaica - hiszpański rock & metal
Polski  | Español

Megara „Truco o Trato” (2022)


Cukierek i psikus

Po ponad roku stopniowego uchylania kolejnych rąbków tajemnicy, trzeci album Megary ujrzał światło dzienne w październiku 2022. Megara − hiszpańska odpowiedź na Paramore, The Pretty Reckless czy Halestorm − to niezwykle oryginalny zespół na iberyjskim rynku muzycznym. W ich twórczości znajdziemy przebojowe kawałki ze świetnym damskim wokalem, w których metal alternatywny przeplata się z popem. A jak prezentuje się nowy album?

obraz

„Truco o Trato” (pl. cukierek albo psikus, odpowiednik angielskiego trick or treat) zawiera w sumie około 40 minut muzyki i 10 piosenek, z których spora część to gotowe hity. Zespół przedstawia tu swój charakterystyczny rock alternatywny z elementami alternatywnego metalu, do którego nie boi się wplatać popowych melodii oraz elektroniki. Nie na darmo ich muzykę określa się jako „fuksja rock” − w nawiązaniu do koloru włosów wokalistki o pseudonimie Kenzy i faktu nadania ich odmianie rock/metalu damskiej perspektywy.

Z płyty na płytę − mimo wielu wspólnych elementów − widać sporą ewolucję, a nawet postęp, w brzmieniu czy jakości muzyki Megary. Na „Truco o Trato” w zasadzie większość piosenek ma podobną konstrukcję: spokojniejsze zwrotki i chwytliwe, melodyjne refreny, w których zespół pokazuje całą swoją moc i potencjał. Mimo tego nie wieje nudą. Oprócz singlowych hiciorków jak „Hocus Pocus” i „Truco o Trato” », znajdziemy między innymi cięższe fragmenty i mocne, gitarowe riffy (np. w „Estanque de Tormentas” czy „Saturno”), oraz kawałki bardziej elektroniczne czy wręcz industrialne („Arcadia” ). Utwory utrzymane są z reguły w średnich tempach, ale miejsce znalazło się także dla intymnej, klimatycznej piosenki „Somos Aire” czy musicalowej „Medusy”.

Muzyką Megary interesuje się coraz więcej słuchaczy z Hiszpanii, a nawet spoza kraju. Wiele zawdzięczają swojej decyzji o udziale w hiszpańskich eliminacjach do Eurowizji. Kapela została wybrana w internetowym głosowaniu widzów i z piosenką „Arcadia” wystąpiła w półfinale i finale Benidorm Fest », zajmując ostatecznie wysokie, czwarte miejsce. Warto żebyście i Wy dali szansę Megarze i ich nowej płycie!

Ocena: 8,5/10

Zobacz teledysk „Hocus Pocus” :

Posłuchaj płyty:

Linki zewnętrzne:


Zobacz też: