f
Muzzaica - hiszpański rock & metal
Polski  | Español

Megara „Aquí Todos Estamos Locos” (2018)


W szaleństwie metoda


Po udanym i ciepło przyjętym debiucie „Siete” (2016), kapela Megara rozpoczęła rok 2018 od wydania swojego drugiego krążka. „Aquí Todos Estamos Locos” (Wszyscy tu jesteśmy szaleni) to drugi album tej niezwykle frapującej madryckiej kapeli z charyzmatyczną wokalistką Kenzy i kolejny pewny punkt w ich dyskografii.

obraz

Muzyka Megary (opisywana przez samą kapelę jako „fuksja rock” lub „fuksja metal”), to nowocześnie brzmiąca mieszanka rocka i metalu alternatywnego z melodyjnym damskim wokalem, mogąca przywoływać skojarzenia z kapelami Paramore, The Pretty Reckless czy Halestorm.

Koncepcja ich najnowszego albumu krąży wokół tematyki Alicji w Krainie nie takich znowu Czarów, do tej koncepcji z resztą nawiązuje okładka albumu, z demonicznym nieco królikiem na tle w kolorze fuksji. Album zawiera dziewięć autorskich utworów oraz bonusowy kower hitu „Billie Jean”. Przeważają szybkie lub średnie tempa, a wszystkie kawałki łatwo wpadają w ucho, z powodu melodii prostych, lecz wspaniale wyśpiewanych przez nieschodzącą z wysokich obrotów Kenzy. „Más Que una Leyenda”, „Enredados” i singlowy „Bienvenido al Desastre” stanowią mocny początek albumu. W następujących po nich „Almas”, „Arrástrame al Infierno” czy „El Hombre de Arena” spada nieco tempo, lecz nie poziom emocji czy chwytliwości. Wreszcie płyta kończy się tak jak się zaczęła, mocnym akcentem w kawałku „Esclava del Aire”, a następnie mamy jeszcze okazję posmakować zjawiskowego balladowego koweru Micheala Jacksona, śpiewanego po hiszpańsku.

Płyta zdecydowanie godna polecenia, zarówno wielbicielom damskich głosów i wspomnianych wyżej amerykańskich kapel, jak i po prostu otwartym na nowości słuchaczom rocka i metalu alternatywnego. Z pewnością jest tu sporo świetnych kawałków, nawet jeśli wysoki poziom emocji w tak dużej dawce na raz może powodować pewne znużenie wśród mało odpornych. ;-)

Klip „Bienvenido al Desastre”

Posłuchaj albumu

Linki zewnętrzne: