f
Muzzaica - hiszpański rock & metal
Polski  | Español

Rockowa Megara na Eurowizji? Finał Benidorm Fest już w sobotę!


Hiszpania jeszcze nigdy nie wysłała rockowego artysty na Eurowizję. Co więcej, ostatnie lata to raczej pasmo mocno nieudanych hiszpańskich występów, aż do tego zeszłorocznego, kiedy to Chanel zajęła trzecie miejsce, wyprzedzona tylko przez Ukrainę i Wielką Brytanię. Ten stan rzeczy chce zmienić kapela Megara.

obraz

Megara to hiszpańska odpowiedź na kapele Paramore, The Pretty Reckless czy Halestorm. Energetyczną mieszankę rocka i metalu alternatywnego sam zespół określił mianem "fuksja rocka/metalu". Ich twórczość to przebojowe melodie ze świetnym damskim wokalem oraz nowoczesna muzyka, w której znajdziemy elektronikę, a metal przeplata się z popem. Do tego nieco groteskowa stylistyka, pełna czerni i różu. Na koncie mają już 3 płyty, w tym ostatni krążek wydany w 2022 r.

Natchniony sukcesem kapeli Maneskin w 2021 r., zespół Madrytu liczy na podbój Europy swoją rockową muzyką i kolorowym występem. Podczas hiszpańskich eliminacji do Eurowizji kapela wykonuje piosenkę "Arcadia".

W Hiszpanii wybór reprezentantów na Eurowizję składa się z kilku etapów, z których ostatni to festiwal Benidorm Fest. Na wybór składają się głosy jury (50%), tzw. jury demoskopiczne (specjalnie dobrani reprezentanci społeczeństwa, 25% głosów) i 25% z smsów widzów.

Półfinały już za nami

W pierwszym półfinale Benidorm Fest zaprezentowało się 9 artystów i zespołów. Jak wypadła Megara? Muszę przyznać, że występ był bardzo dobry! Choć nie byłam w 100% przekonana do piosenki "Arcadia" okazało się, że wypadła ona bardzo dobrze - świetnie wyśpiewana, bez jednej fałszywej nuty, a całe show można z pewnością zaliczyć do ciekawych i dopracowanych. Ostatecznie Megara zajęła w nim czwarte miejsce i awansowała do finałowego starcia, w którym zmierzy się z 7 innych artystów. Megara wystąpi jako druga. Początek 4 lutego w sobotę o 22, a transmisja w hiszpańskiej TVE1 i na rtve.es). Trzymamy kciuki za Megarę!

Megara „Arcadia” - półfinał Benidorm Fest:

Linki zewnętrzne:


Zobacz też: