f
Muzzaica - hiszpański rock & metal
Polski  | Español
Autor: J.K. Data: 08.05.2022  Ostatnia aktualizacja: 05.06.2022

Megara: baśń i rzeczywistość – dwa nowe kawałki madryckiej kapeli i EPka


obraz

Wygląda na to, że niedługo wreszcie doczekamy się nowej płyty Megary! Kapela z Madrytu pierwszy nowy kawałek opublikowała już jesienią 2020 roku, jednak pandemiczne zawirowania spowodowały kolejne opóźnienia. Tym razem jednak wydaje się już jednak pewne, że trzecia płyta formacji ukaże się jesienią 2022, czyli aż 4 lata po „Aquí Todos Estamos Locos” (2018) ».

Zobacz też: Nowy klip kapeli Megara. Halloweenowe „Truco o Trato” »

Mimo długiej przerwy wydawniczej grupa nie dała o sobie zapomnieć. Oprócz grania koncertów i sporej aktywności w mediach społecznościowych, Megara zdążyła wydać Epkę z kawałkami „Truco o Trato”, „Somos Aire” i „Saturno”, które będą częścią nowego albumu. Następnie przyszła kolej na kolejną Epkę „Pink Side”, tym razem z nowymi wersjami wcześniej wydanych kawałków. Teraz zaś kapela wypuściła kolejne dwa nowe utwory, okraszone tzw. lyric video:„Medusa” oraz „Estanque de Tormentas” (Zbiornik burzowy). Wraz z „Ni Contigo Ni Sin Ti” tworzą one rozdział drugi nadchodzącej płyty „Truco o Trato”.

Obie piosenki mocno różnią się stylem: „Medusa” to spokojny utwór w nieco baśniowym klimacie, brzmiący niemal jak soundtrack do Pocahontas czy Krainy Lodu. Skojarzenie zresztą nieprzypadkowe – tytuł i treść utworu nawiązuje do postaci Meduzy z mitologii greckiej. Natomiast „Estanque de Tormentas” (Zbiornik burzowy) to już kawałek w mocniejszych klimatach. Jak tłumaczy wokalistka, Kenzy, opowiada on o dziewczynie będącej w toksycznej relacji.

Posłuchaj nowych utworów


Linki zewnętrzne:


Zobacz też: