f
Muzzaica - hiszpański rock & metal
Polski  | Español
Autor: J.K. Data: 10.01.2023 

Ostatnia premiera 2022. Nowa płyta kapeli Marea „Los Potros Del Tiempo”


obraz

Płyta „Los Potros Del Tiempo” to jedna z ostatnich premier 2022 roku. Choć jednak ukazała się dopiero 23 grudnia to niemal z góry miała zapewnione miejsce w rankingu najlepszych płyt rockowych 2022 roku. Błyskawicznie również wskoczyła na sam szczyt listy najlepiej sprzedających się albumów tygodnia w Hiszpanii, wyprzedzając wielkich innych gatunków, jak np. Pablo Alborán, Bad Bunny, Taylor Swift czy Rosalía. Jak to się stało? To po prostu Marea.

Marea ma w Hiszpanii status jakim cieszy się niewielu innych zespołów i artystów rockowych – uwielbiany zarówno przez rockowych wyjadaczy, jak i tych co na co dzień słuchają innych gatunków. Fani cenią ją nie tylko za muzykę, ale i niebanalne teksty i charakterystyczny wokal. Kapela powstała w 1997 r. w nawarskim Berriozar, a tworzy ją charyzmatyczny lider i wokalista Kutxi Romero oraz Eduardo Beaumont Piñas (bas, wokale), César Ramallo (gitara), David Díaz Kolibrí (gitara elektryczna i akustyczna) oraz Alén Ayerdi (perkusja, chórki).

„Los Potros Del Tiempo” to ósmy album studyjny zespołu. Zawiera 11 utworów i ponad 3 kwadranse muzyki. Tematyka płyty krąży wokół upływu czasu i wartości, które są w życiu ważne – temat w sam raz na 25 lecie zespołu. Przesłanie widać już w samym tytule „Los Potros Del Tiempo” (Źrebięta czasu) i na okładce albumu. Pytę promują na razie dwa wideoklipy: „Nuestra fosa” (Nasz grób) oraz „Buena muerte” (Dobra śmierć).

Poprzedni krążek – „El Azogue” z 2019 roku  » – wywołał wielkie poruszenie, gdyż Marea kazała fanom czekać na niego aż 8 lat. Kolejne wydawnictwo wyszło już dużo szybciej, bo zaledwie po trzech latach, ale ekscytacja była (i jest nadal) niewiele mniejsza. Z pewnością warto posłuchać tego krążka i samemu się przekonać o co tyle szumu. 😉

Zobacz teledysk „Buena muerte”:

Playlista youtube z płytą i teledyskiem „Nuestra fosa”:

Linki zewnętrzne:

Zobacz też: