f
Muzzaica - hiszpański rock & metal
Polski  | Español

Melodie, metalcore i elektronika: „Obraviva, Vol.1 & 2” Bolu2 Death


obraz

Niezwykle oryginalny i charakterystyczny zespół Bolu2 Death już dawno zwrócił moją uwagę. Ich elektronicznego metalu i metalcore'u z domieszką flamenco i w hiszpańsko-angielskim sosie językowym nie da się właściwie pomylić z niczym innym. Po świetnej płycie „Spiral” (2018) » kapela z Huelvy powraca z kolejną odsłoną swojej twórczości. Pod koniec zeszłego roku opublikowali Epkę „Obraviva, Vol.1” z czterema pierwszymi kawałkami z nowego albumu, niedawno zaś światło dzienne ujrzała już jego całość pod tytułem „Obraviva, Vol.1 & 2”.

Płyta zawiera 10 kawałków, łącznie trwających około 40 minut. Tym razem przeważa na nich język angielski, a także, co ciekawe, spokojniejsze fragmenty muzyczne. Oczywiście znajdziecie tu sporo mocnego elektronicznego metalu czy metalcore'u, jednak cały krążek jest bardzo klimatyczny, progresywny, posthardcore'owy (np. „Donde Acaba El Mar” i „Go Away”). Nie zabrakło na nim także typowej ballady - to wyśpiewany po hiszpańsku minimalistyczny utwór „Eärendel”.

Z części dynamicznej wyróżniają się singlowe kawałki „Flores”, „La Disputa” oraz „Vertigo”, z niezwykle melodyjnymi i chwytliwymi refrenami. Wszystkie trzy to prawdziwe petardy, a przy tym gotowe hity do podśpiewywania pod prysznicem. Agresywnością zwrotek ani melodyjnością refrenu nie ustępuje mu też kawałek „Dystopia”. Całego albumu zdecydowanie warto posłuchać.

Zobacz klip „La Disputa”

Cały album, w tym pozostałe teledyski na playliście youtube:

Posłuchaj płyty w serwisie bandcamp:

Linki zewnętrzne:

Zobacz też: