f
Muzzaica - hiszpański rock & metal
Polski  | Español

CATORCE „Arcadia” (2019)


W mitycznej krainie szczęścia


obraz

Trzeci album Catorce to dla wielu hiszpańskich mediów muzycznych krążek roku. Nie ma co się temu dziwić: trio z Sevilli na kolejnych wydawnictwach swojego zespołu oraz projektu De la Cuna a la Tumba (w którym wszyscy trzej muzycy brali udział) niestrudzenie udowadnia swoją kreatywność i wielki talent do malowania dźwiękiem.

Zespół bez skrępowania oraz z mnóstwem inteligencji i wdzięku łączy łagodne melodie ocierające się o indie rocka (najbardziej urokliwe są bodaj w „Tannhäuser”) z prawdziwą harcore’ową furią. Gdy zestawiają te dwa elementy w jednym utworze powstają rzeczy wielkie, jak „Myria” (moc riffów i gitar), „Noviembre, 2019” (najcięższe na krążku fragmenty i te zupełnie subtelne) czy też „Antipodas” (łagodne zwrotki i pełny ekspresji refren). Dojrzałość twórcza w ich wykonaniu to także umiejętność zamknięcia się w coraz krótszej, często niespełna trzyminutowej formie.

Album docenimy jeszcze bardziej, gdy weźmiemy pod uwagę okoliczności – tuż przed jego nagraniem do zespołu musiał dołączyć nowy perkusista, zaś pół roku po jego wydaniu problemy osobiste sprawiły, że kapela ogłosiła zawieszenie działalności na czas nieokreślony. Spieszmy się więc słuchać dobrych albumów Catorce, nie wiadomo kiedy będzie następny!

Utwór „Myria”:

Płyta "Arcadia"


Posłuchaj płyty też na: spotify » oraz youtube »

Linki zewnętrzne:

Zobacz też: