f
Muzzaica - hiszpański rock & metal
Polski  | Español

Nowy-stary album Mägo de Oz „Finisterra Opera Rock”


obraz W specjalny sposób postanowił uczcić 15. rocznicę wydania swojego albumu „Finisterra” zespół Mägo de Oz. Z tej okazji opublikował „Finisterra Opera Rock” – wydawnictwo zawierające nowe wersje utworów opublikowanych oryginalnie w 2000 r., odświeżonych i nagranych z udziałem niezliczonej wręcz liczby gości.

„Finisterra” opowiada o utopijnym społeczeństwie przyszłości, zamieszkującym w 2199 r. Satanię – świat, z którego wyeliminowano przemoc, ale też swobodę myśli. Ten dwupłytowy album koncepcyjny otworzył im drogę do sławy, umacnianej potem przez kolejne kultowe krążki, takie jak trylogia „Gaia”. Od tamtego czasu w zespole wiele się zmieniło – nie ma w nim już ówczesnego basisty, flecisty, klawiszowca, a nawet wokalisty – w 2011 r. José Andrëę zastąpił Zeta.

Skąd pomysł na nowe wydawnictwo? Jak tłumaczył zespół, „Finisterra” wiele znaczy dla nich samych oraz ich fanów i jako taka zasługiwała na nagranie w lepszym brzmieniu. Na „Finisterra Opera Rock” jest ono z pewnością dużo nowocześniejsze, mimo to nie zachwyca wiernych fanów, wciąż tęskniących za poprzednim wokalistą. Z pewnością natomiast płyta spełniła swój cel promocyjny – stanowi świetną okazję by zapoznać się również z oryginalnym materiałem lub go sobie odświeżyć.

Posłuchaj „La Cruz de Santiago” - pierwszego singla z nowej płyty:

Zobacz pierwszy teledysk „La danza del fuego”:

Posłuchaj płyty „Finisterra Opera Rock” (2015): spotify » youtube (link 1) » youtube (link 2, cz.1) » youtube (link 2, cz.2) »

Posłuchaj płyty „Finisterra” (2000): spotify » youtube »

Linki zewnętrzne:

Zobacz też: