f
Muzzaica - hiszpański rock & metal
Polski  | Español

Nowy etap w Somas Cure: Nowy członek zespołu, nowa muzyka?


obraz

Somas Cure poznaliśmy dekadę temu jako najbardziej obiecujący hiszpański zespół metalcore'owy. Z czasem przerodził się w prawdziwą rewelację ciężkiego, ale i melodyjnego grania, ale też zaczął wymykać się szufladkom. Swoim nowym singlem jeszcze dobitniej pokazują, że nie wiążą ich żadne stereotypy.

„Nadie Ha Podido Atarte el Corazón” (Nikt nie był w stanie uwiązać twojego serca) to kawałek w stylu... przebojowego alternatywnego rocka elektronicznego. Niektórym fanom przypomina on nawet styl np. Bring Me The Horizon. Moja szybka opinia? Kawałek jest fajny, wpada w ucho, ale... nie od Somas Cure. 🙈 Chociaż z drugiej strony, być może tylko Somas Cure są w stanie nagrać taki hicior. 🙃

Dowodem na zmiany w zespole jest niedawne dokooptowanie nowego członka. Jorge Longarela to brat jednego z gitarzystów, Álvara, który już wcześniej był mocno związany z kapelą. W zespole zajmie się m.in. elektroniką, a także wokalami w tle. Po raz pierwszy kapela zaprezentowała się z Jorge wczoraj w madryckiej Sali Mon (naszą relacje z koncertu z zeszłego roku znajdziesz tutaj ) .

Czy piosenka „Nadie Ha Podido Atarte el Corazón” to zwiastun nowego stylu czy po prostu odskocznia? Z wypowiedzi zespołu wynika, że nowa płyta będzie mocno eklektyczna i zróżnicowana, ale z pewnością zespół nie odejdzie zupełnie od ciężkiego grania. Jak to wyjdzie w rzeczywistości? Trzeba poczekać na kolejne zwiastuny i całą płytę.

Zobacz teledysk:

Linki zewnętrzne:

Somas Cure

Zobacz też: