f
Muzzaica - hiszpański rock & metal
Polski  | Español

Nowości stycznia 2016: klipy i płyty


Nowości w styczniu było wiele; oprócz albumu Pangloss » i teledysku „Ser o no ser” » kapeli Hamlet, o których pisaliśmy, ukazało się jeszcze kilka płyt oraz wideoklipów. Czas nadrobić zaległości i je Wam przedstawić!

ROCK

obraz

Rozpoczynamy od nowego klipu madryckiej kapeli Contrabanda do kawałka „Maldita Obsesión” z albumu „Despertar” (2013) » . Co ciekawe jest to druga wersja klipu opublikowanego w połowie 2015 r., tym razem jedynie z udziałem zespołu. Klip klipem, sam kawałek jest znakomity i warto go posłuchać :)

Nowy teledysk opublikował również kataloński zespół La Desbandada do pięknego kawałka „Hace Tiempo”. Po nastrojowym początku chłopaki dają sporo czadu :)

Estirpe kontynuuje promocję swojej rewelacyjnej płyty „Neurasia” (2013) », którą wcześniej zawiesili ze względów zdrowotnych wokalisty. Teraz nadszedł czas na klip koncertowy do kawałka „No somos 100”.

Poza tym Ciclonautas opublikowali teledysk do „Extraño” z „Bienvenidos los Muertos”(2015) ». Kawałek utrzymany w spokojnych klimatach, nawiązujących do południowych brzmień o stonerowym i bluesowym zabarwieniu. Warto również posłuchać utworu w hołdzie Davidowi Bowiemu, który nagrał Morti, wokalista Skizoo, Fantástico Hombre Bala i InMune.

Nowe DVD zatytułowane „De cuncas e de mar” » wydał galicyjski zespół Dakidarría. Kapelę tworzy ośmiu muzyków łączących dźwięki reggae i ska z punk-rockiem. Na dodatek śpiewają po galicyjsku! Cała płyta do przesłuchania tu »

Na koniec ciekawa premiera płytowa z Santander – album „100 Millones de Años” zespołu Medussa. Jest to album instrumentalny w klimatach post rocka czy ambientalu do posłuchania tutaj (bandcamp) ». No i ta okładka (patrz wyżej)!

Playlista Hiszpańskie nowości 2016 - rock:

METAL I HARDCORE

obraz

Jedną z ciekawszych premier płytowych stycznia był krążek Bolu2 Death „Dualitas”. Kapela z Huelvy, znana z niebanalnych muzycznych połączeń (hardcore-metal z elektroniką a nawet flamenco) na swoim najnowszym albumie postanowiła połączyć język hiszpański z angielskim. Efekty tutaj (bancamp) » .

Wielbicielom agresywnych brzmień przypadnie też do gustu propozycja Vendetta Fucking Metal, teledysk do kawałka o tytule „Hombre Nuevo” z albumu z 2015r ». W czerwcu zagrają koncert blisko polskich granic, na MetalGate Czech Death Fest OpenAir. Podobnie polecam włączyć klip do kawalka „Miedo” hardcorowo-metalowych Galicyjczyków Golpe Radikal z albumu „El Sello Del Diablo”.

Na koniec bardziej melodyjne odmiany metalu. Alternatywno-metalowa Sexma udostępniła klip „Lo que nunca fue” (płyta „Ulterior” » ). Natomiast z propozycji heavymetalowych do gustu przypadł mi tytułowy kawałek ze świeżo opublikowanego albumu „Horizonte de eventos” » kapeli Sacramento z Córdoby.


Playlista Hiszpańskie nowości 2016 – metal i hardcore: