f
Muzzaica - hiszpański rock & metal
Polski  | Español

Fito & Fitipaldis w Barcelonie: relacja z trasy promującej „Cada Vez Cadáver”


Palau Sant Jordi, 4.06.2022


Plakat koncertu

W momencie gdy Fito Cabrales ogłosił powrót z nową płytą formacji Fito & Fitipaldis z miejsca stało się to najważniejszym wydarzeniem muzycznym roku. Nic dziwnego więc, że trasa koncertowa promująca krążek „Cada Vez Cadáver” to wręcz obowiązkowy punkt dla hiszpańskich fanów artysty liczonych w miliony.


Obecnie trasa „Cada Vez Cadáver” powoli zbliża się ku końcowi. Rozpoczęła się 18 marca w La Corunii, a zakończy 23 lipca w Santander. Fito potrafi przyciągnąć całe rzesze fanów i wypełniać nawet stadiony. Większość koncertów zostało wyprzedanych; w niektórych miastach, Fito grał dwa koncerty dzień po dniu!

Trasa Cada Vez Cadáver 2022

4 czerwca Fito & Fitipaldis zagrali w Barcelonie w Palau Sant Jordi, a na tym koncercie znalazł się nasz korespondent i fotograf, Rafał „Poloko”. Jego zdjęcia z tego koncertu zobaczycie poniżej.

Fito Cabralesowi (wokal, gitara) towarzyszy zespół w składzie Javier Alzola (saksofon), Alejandro „Boli” Climent (bas), Coki Giménez (perkusja) i Carlos Raya (gitara). Przed kilkunastotysięcznym tłumem muzycy zagrali 8 z 10 utworów z najnowszej płyty grupy, a także kilka największych przebojów Fito, jak m.in. „La casa por el tejado”, „Soldadito marinero” czy „Por la boca vive el pez”.

Jako support zagrał madrycki zespół Morgan - grający ciekawy folk i blues rock w języku angielskim. Na wokalu obdarzona bardzo ciekawym głosem wokalistka Nina de Juan, a prócz niej na scenie znaleźli się Paco López (gitara), Gabi Planas (instrumenty perkusyjne, gitara i klawisze), Ekain Elorza (perkusja), David González (bas) oraz Chuches (klawisze). Zespół nie tylko supportuje Fito podczas większości koncertów tej trasy, ale też wykonuje z gwiazdami wieczoru kawałek „Quiero gritar”.

Zespół Morgan

Jeśli występ w Barcelonie robił ogromne wrażenie, to co powiedzieć o tym, który miał miejsce tydzień później? 11 czerwca w rodzinnym Bilbao Fito & Fitipaldis zgromadzili ok. 47 tysięcy osób na stadionie San Mamés, na którym swoje mecze rozgrywa klub Athletic Bilbao. Na dodatek koncert był transmitowany na żywo przez hiszpańską telewizję publiczną La2. I tu niespodzianka dla Was: Koncert Fito z Bilbao możecie obejrzeć na stronie hiszpańskiej telewizji pod tym linkiem » Wideo ma być dostępne do 11 września 2022. Zachęcam do obejrzenia naszych zdjęć w galerii, jak i do włączenia wideo z Bilbao.

Galeria zdjęć

Linki zewnętrzne:

Fito & Fitipaldis:

Morgan:

Zobacz też: