f
Muzzaica - hiszpański rock & metal
Polski  | Español

Fito & Fitipaldis publikuje „Cada Vez Cadáver” - pierwszą piosenkę od 7 lat!


obraz

Minęło siedem lat od „Huyendo conmigo de mí” (2014), ostatniej płyty Fito & Fitipaldis z nowym materiałem. Lider zespołu, Fito, postanowił się nie śpieszyć, tylko spokojnie poczekać, aż znów odnajdzie inspirację. Ten moment wreszcie nastąpił i wszystko wskazuje na to, że w tym roku wreszcie doczekamy się nowej płyty słynnej kapeli!

Zwiastunem nowego krążka jest właśnie singiel „Cada Vez Cadáver”, którego premiera miała miejsce ledwie kilka dni temu. Płyta skomponowana była jeszcze przed wybuchem pandemii, jednak dopiero w styczniu tego roku zespół mógł dokończyć nagrania. Jej premiera ma mieć miejsce zaraz po wakacjach.

„Cada Vez Cadáver” to spokojna piosenka utrzymana w średnim tempie. W wideoklipie pojawiają się reakcje fanów zespołu na ten właśnie nowy utwór, który mieli okazje usłyszeć przedpremierowo. A o tym jak wielki był apetyt fanów na nowy materiał świadczyć może choćby kilkaset tysięcy wyświetleń na YouTubie w kilka dni.

Teledysk to nie jedyny projekt zespołu, który ukazał się w ostatnim czasie. W kwietniu premierę miał bowiem dokument z okazji 20-lecia zespołu. „Fito & Fitipaldis: 20 años y una noche” zawiera m.in. obrazy z rocznicowej trasy koncertowej, którą wieńczył występ w słynnej Royal Albert Hall w Londynie. Aktualnie dokument jest dostępny na hiszpańskiej platformie Movistar+.

Fito y Fitipaldis to zespół stworzony w 1998 r. przez Fita Cabralesa, wówczas wokalistę niezwykle popularnych Platero y Tú. Dla Fita był to projekt solowy, w którym mógł postawić na klimaty trochę lżejsze niż w macierzystej kapeli. W twórczości Fitipaldis dominował blues rock, southern czy rockabilly; Fito nie stroni też od poprocka czy latynoskich brzmień. Po rozpadzie Platero, Fito & Fitipaldis stał się dla niego głównym projektem, a albumy „Lo más lejos a tu lado” (2003) czy „Por la boca vive el pez” (2006) przyniosły zespołowi ogromną popularność.

Zobacz teledysk „Cada Vez Cadáver”:

Linki zewnętrzne: