f
Polski  | Español

Autor: J.K. Data: 08.10.2016  Bracia Cavalera zagrają „Roots”. Dwa koncerty w Polsce!


Już niedługo w Polsce zagoszczą najbardziej znani brazylijscy muzycy na świecie (przynajmniej w świecie metalu), a ich najsłynniejsza płyta rozbrzmi w dwóch naszych miastach! Bracia Max & Iggor Cavalera, bo o nich mowa, w listopadzie pojawią się w naszym kraju na dwóch koncertach w ramach trasy „Return To Roots” (Powrót do Korzeni). Jest to trasa z okazji 20-lecia wydania kultowej płyty „Roots” grupy Sepultura.

„Roots”, szósty album studyjny Sepultury, wyniósł ją do statusu gwiazd metalu na świecie, dzięki takim przebojom jak „Roots Bloody Roots” czy „Ratamahatta”. Jest to krążek, na którym zespół postanowił poeksperymentować z rdzenną muzyką brazylijską, wplatając w metal elementy folkloru Indian lasów amazońskich. Płyta została nagrana w składzie Max Cavalera (śpiew, gitara rytmiczna), Andreas Kisser (gitara prowadząca), Paulo Jr. (gitara basowa) oraz Igor Cavalera (perkusja). Po trasie promującej krążek z zespołu odszedł jego lider Max Cavalera; w 2006 r. opuścił go również drugi z Cavalerów, Igor. Mimo to bracia mieli niejednokrotnie okazję występować razem, a od 2007 r. współpracują w ramach kapeli Cavalera Conspiracy. Teraz jednak po raz pierwszy od 20 lat będą mieli okazję zagrać razem całą płytę „Roots”.

Koncerty odbędą się 23 i 24 listopada odpowiednio w Warszawie w klubie Progresja oraz w Poznaniu w Hali nr 2 MTP. Sprzedaż biletów na to wyjątkowe wydarzenie ruszyła już kilka dni temu. Ich cena w przedsprzedaży to 129 zł (140 zł w dniu koncertu).

Jeśli chodzi o sam zespół Sepultura, oczywiście bez braci Cavalera, to 15 lutego 2017 pojawi się on na kolejnym koncercie w Polsce, tym razem w warszawskim klubie Progresja.


Teledysk „Ratamahatta” z płyty „Roots”

(Z częściowo portugalskim tekstem)
Więcej o koncertach:

Warszawa

Wydarzenie na Facebooku tutaj »
Strona organizatora koncertu, Agencji Go-Ahead tutaj »

Poznań

Wydarzenie na Facebooku tutaj »
Strona organizatora koncertu, Agencji Go-Ahead tutaj »Zobacz też

ZESPOŁY: Puya. Portorykański metal z latynoskim pazurem »
NIUSY: Brujeria powraca! Nowa płyta kultowej meksykańsko-amerykańskiej kapeli »
NIUSY: Seputura „Da Lama ao Caos” – legenda składa hołd legendzie, brazylijskiemu Nação Zumbi »
NIUSY: De La Tierra: sól latynoamerykańskiej ziemi. Debiut supergrupy »
NIUSY: Soulfly na trzech koncertach w Polsce. Czy zagrają po portugalsku? (2014-05-07) »
PIOSENKOWNIA: Nasz mundialowy przebój: Soulfly „Umbabarauma”! »Polecamy:

artykuly
Seputura „Da Lama ao Caos” – legenda składa hołd legendzie, brazylijskiemu Nação Zumbi
niusy
De La Tierra: sól latynoamerykańskiej ziemi. Debiut supergrupy

Komentarze:

Twój nick:

Twój e-mail:

Treść:Wszystkie prawa zastrzeżone © J. K. 2011-2019     © MUZZAICA: rockowo-metalowa mozaika. Hiszpański i latynoamerykański rock i metal!