f
Polski  | Español

Autor: J.K. Data: 29.09.2016  Brujeria powraca! Nowa płyta kultowej meksykańsko-amerykańskiej kapeli


Po kilkunastu latach oczekiwań fani wreszcie mogą delektować się premierowym wydawnictwem od słynnego i kontrowersyjnego zespołu Brujeria. „Pocho Aztlan” to ich pierwszy długogrający krążek studyjny od czasu „Brujerizmo” z 2000 r. i jednocześnie czwarty w całym dorobku. Został nagrany i wyprodukowany na przestrzeni lat w wielu amerykańskich i europejskich studiach, m.in. w Anglii, USA, Meksyku i Belgii. Za miksy odpowiada Russ Russell (Napalm Death, The Exploited).

Album ukazał się nakładem Nuclear Blast Records, możecie go również nabyć w polskich sklepach dzięki dystrybucji Mystic Production (zobacz tutaj »). Jeśli już o polskich wątkach mowa, przypomnijmy, że w czerwcu zespół wystąpił w Gdańsku w ramach swojej europejskiej trasy.

Na płycie – jak to zdradza jej tytuł – znajdziemy wiele wątków polityczno-społecznych, związanych m.in. z sytuacją latynoskiej społeczności w Stanach Zjednoczonych. Pocho (dosłownie zepsuty np. owoc) to termin, którym Meksykanie, w sposób obraźliwy określają swoich rodaków mieszkających w USA, którzy zazwyczaj nie potrafią mówić płynnie po hiszpańsku i posługują się głównie angielskim. Aztlán zaś to mityczna kraina – kolebka Azteków, która miała być położona na północy od Doliny Meksyku (czyli gdzieś na południu USA). Do takich „pochos” zalicza się również wokalista o pseudonimie Juan Brujo, dlatego też śpiewa o sytuacji społeczności, która należy do dwóch światów, a jednocześnie w obu uważana jest za obywateli drugiej kategorii.

Ostatnimi czasy Brujeria zaangażowała się w kampanię przeciwko Donaldowi Trumpowi, publikując singiel o ironicznym tytule „Viva Presidente Trump!” (Niech żyje prezydent Trump), w którym komentuje m.in. pomysł kandydata na prezydenta USA, aby na granicy z Meksykiem wznieść mur ( posłuchaj tutaj »).


Teledysk do kawałka „Plata O Plomo” promujący płytę:

(Uwaga! Klip nie dla ludzi o słabych nerwach)Lista utworów:

1. Pocho Aztlan
2. No Aceptan Imitaciones
3. Profecía Del Anticristo
4. Ángel De La Frontera
5. Pista o Plomo
6. Satongo
7. Isla De La Fantasía
8. Bruja
9. México Campeón
10. Culpan La Mujer
11. Códigos
12. Debilador
13. California Uber Aztlan

Do posłuchania na Spotify »

Linki zewnętrzne

Strona oficjalna [ang]: brujeria.com »
Facebook: @Brujeria »
Twitter: @Brujeria »Polecamy:

artykuly
Podsumowanie roku 2013 w Muzzaice. Cz. 2: Najlepsze albumy
niusy
Zespół Brujeria wystąpi w Polsce!

Komentarze:

Twój nick:

Twój e-mail:

Treść:Wszystkie prawa zastrzeżone © J. K. 2011-2019     © MUZZAICA: rockowo-metalowa mozaika. Hiszpański i latynoamerykański rock i metal!