f
Polski  | Español
De La Tierra: sól latynoamerykańskiej ziemi. Debiut supergrupy


Dziś ma miejsce oficjalna premiera debiutanckiego albumu supergrupy De La Tierra. Projekt tworzą czterej muzycy słynnych, latynoamerykańskich zespołów: gitarzysta Sepultury Andreas Kisser, perkusista Maná – Alex González, basista Los Fabulosos Cadillacs – Flavio Cianciarulo (znany jako Sr. Flavio) i wreszcie wokalista i gitarzysta D-Mente oraz A.N.I.M.A.L – Andrés Giménez. Zawierająca 11 utworów płyta, ukazała się właśnie na całym świecie w wytwórni Roadrunner Records i Warner Music Latina. Z uwagi na dotychczasowe zainteresowanie projektem wydaje się, że ma on szansę zawojować nie tylko rynek latynoamerykański, ale też światowy. Taki jest zresztą cel muzyków, którzy podkreślają, że chcieliby być hiszpańskojęzycznym Ramsteinem.

Nazwa zespołu De La Tierra doskonale opisuje główną ideę projektu tak ściśle związanego z latynoską ziemią – zespół składa się wyłącznie z muzyków z Ameryki Łacińskiej i gra latynoski metal z tekstami w rodzimych językach: hiszpańskim i portugalskim. Ich muzyka to kawał ciężkiego grania, pełnego soczystych riffów, ale też chwilami pojawiają się tu melodyjne wokale. Andrés jest głównym wokalistą, jednak na albumie usłyszymy też głosy pozostałych muzyków.

O tym, jak doszło do powstania grupy dowiadujemy się z promocyjnego wideo (patrz poniżej). Otóż zespół powstał z inicjatywy Andrésa i Alexa, którzy od dawna się znali i myśleli o wspólnym metalowym projekcie. W końcu, w 2011 roku, przy okazji koncertu grupy Maná postanowili, że nadszedł czas na to nowe wyzwanie. Początkowo, po zaproszeniu do składu basisty – Flavia, rozważali grę jako trio, jednak Andrés zdecydował się przyjąć do składu drugiego gitarzystę i skontaktował się ze słynnym Andreasem Kisserem z brazylijskiej Sepultury. Ten nie wahał się ani chwili – i tak powstała De La Tierra!

Album jest do odsłuchania m.in. na Spotify » Jest moc!

A oto singiel „Maldita Historia” :Poniżej wideo promocyjne grupy, z napisami po angielsku. Podczas wywiadu muzycy siedzą w następującej kolejności (od lewej): Sr. Flavio, Andreas Kisser, Andrés Giménez i Alex González.
Strona internetowa zespołu »


ZOBACZ TEŻ:

ARTYKUŁY: Co przyniesie nam rok 2014. Zapowiedzi »
ZESPOŁY: Rata Blanca. Szczurzaści bogowie heavy metalu z Argentyny »


Polecamy:

recenzje
VITA IMANA „Bosa” (2019)
niusy
Molotov nagrał swoje MTV Unplugged
niusy
Nowości jesieni 2016 – Medina Azahara, Su Ta Gar, Sinaia, EON, Fantástico Hombre Bala, Neila – rock metal alternatywny

Komentarze:

Twój nick:

Twój e-mail:

Treść:Wszystkie prawa zastrzeżone © J. K. 2011-2019     © MUZZAICA: rockowo-metalowa mozaika. Hiszpański i latynoamerykański rock i metal!