f
Muzzaica - hiszpański rock & metal
Polski  | Español

„Nunca Más”. Nowy klip kostarykańskiej kapeli Akasha


obraz

Nowy kawałek od Akashy! Wprawdzie piosenka „Nunca Más” (Nigdy więcej) pojawiła się w serwisie Youtube już pod koniec marca, ale kilka dni temu została okraszona również teledyskiem. Utwór jest singlem zapowiadającym nowy album grupy, „Revoluciones” (Rewolucje), który ma ukazać się jeszcze w tym roku. O samej płycie jeszcze niewiele wiemy, poza jednym ‒ nowe studyjne wydawnictwo jest z pewnością mocno wyczekiwane przez fanów, którzy wypatrują go już piąty rok.

Zespół Akasha powstał w stolicy Kostaryki, San José, w 2005 roku, założony przez piątkę znajomych. Chłopaki jak do tej pory mają w swoim dorobku dwa albumy ‒ „Descriptar”(Rozszyfrować) z 2007 roku oraz „Cerca del Sol” (Blisko Słońca) z 2010. Zespół zyskał sławę już za sprawą singla „Descriptar” ‒ tytułowego kawałka z debiutanckiej płyty, który trafił do ramówki MTV Latino oraz TeleHit. Dzięki temu liczba ich fanów rosła wręcz lawinowo, a chłopaki odbyli mnóstwo koncertów na terenie obu Ameryk.

„Nunca Más” to dalszy rozwój zespołu w kierunku melodyjnego alternatywnego rocka i hard rocka. Wydaje się, że chłopaki doszli już do perfekcji w łączeniu komercyjnych, nowoczesnych brzmień z ciężkimi, surowymi riffami. Główna tu zasługa niezwykle melodyjnego, wręcz aksamitnego wokalu Mauniego, który jednak potrafi momentalnie przeistoczyć się w ryczącą, nieokiełznaną bestię. Sprawdźcie sami!

Zobacz teledysk:

Linki zewnętrzne: