f
Muzzaica - hiszpański rock & metal
Polski  | Español

Ogień z Kraju Basków. Liher publikuje album „Eta hutsa zen helmuga”


obraz

Kwartet z San Sebastian, moje zeszłoroczne odkrycie, spędza czasy pandemii na ciężkiej pracy. Pozbawiony możliwości normalnego promowania swojego krążka „Hemen herensugeak daude”, który wyszedł w marcu 2020, Liher nie poddał się, tylko zakasał rękawy. I tak zespół nie tylko zagrał kilkadziesiąt koncertów przed publicznością na siedząco (co przy tak energetycznej muzyce musi być nie lada wyzwaniem), ale także niezwykle szybko, bo po ledwie półtora roku od poprzedniego krążka, wypuścił nowy album. I to jaki! W tym przypadku ilość zdecydowanie idzie w parze z jakością.

„Eta hutsa zen helmuga” zawiera 11 utworów. Podobnie jak na poprzedniej płycie, ale bodaj z jeszcze większą intensywnością, pod warstwą mocnego kobiecego wokalu Lide znajdziemy tu energetycznego hard rocka i stonera z wpływami bluesa czy soulu. Wisienką na torcie są 4 utwory z drugiej części krążka nagrane we współpracy z innymi artystami.

Płytę promują jak dotąd dwa teledyski: pierwszy nieco bardziej „radiowy” nosi tytuł „Nor zaren ere” (Nawet kim jesteś); drugi to pełna ognia nowość - „Orbainetan lehena” (Pierwsza blizna). Posłuchasz ich poniżej, tak jak i całego krążka. To na co jeszcze czekasz? ;)

Zobacz teledysk „Nor zaren ere”


Zobacz teledysk „Orbainetan lehena”:

Posłuchaj płyty na youtube » lub poniżej, na Spotify:

Linki zewnętrzne:

Zobacz też: