f
Muzzaica - hiszpański rock & metal
Polski  | Español

„La Ratonera” - nowy teledysk od Andaluzyjczyków Fausto Taranto


obraz

Dwa lata po wydaniu swojego trzeciego albumu andaluzyjski zespół Fausto Taranto publikuje kolejny teledysk! Tym razem wybór padł na piękny balladowy utwór „La Ratonera”.

„La Ratonera” (hiszp. pułapka na myszy, dziura) to kawałek numer 5 z „La Reina de las Fatigas” - naszej muzzaicznej płyty roku 2020. Spokojny pełen brzmień flamenco utwór, który z czasem nabiera rozpędu i zmienia się w prawdziwy wulkan emocji, to jeden z ciekawszych utworów tego niesamowitego krążka. Nie dziwne więc, że doczekał się teledysku i to tak spektakularnego, o nienagannej jakości obrazu i dźwięku.

Utwór „La Ratonera” w zamyśle grupy opowiada o przemyśle muzycznym, który nie skupia się na sztuce, ale słupkach sprzedaży. Jednak interpretacja ekipy filmowej niezwykle przypadła kapeli do gustu: w teledysku zobaczymy dziewczynkę, która ma zostać sprzedana bogatej rodzinie. A wszystko dzieje się w jednym zamkniętym pokoju - to motyw który przewija się przez cały tekst utworu. Mimo tak smutno brzmiącej opowieści całość utrzymana jest w przepięknej, malowniczej estetyce. Zobaczcie sami!

Więcej o płycie i zespole przeczytasz w naszej recenzji: Fausto Taranto „La Reina de las Fatigas” (2020) »

Zobacz teledysk „La Ratonera”

Posłuchaj całej płyty na Spotify:

Linki zewnętrzne:

Zobacz też: