f
Polski  | Español

Autor: Scoobyy & J.K. Data: 29.04.2016   Data ostatniej aktualizacji: 05.05.2016„Live In Woodstock Festival” Premiera DVD kapeli Ska-P z koncertu w Polsce!
Już dziś, 29 kwietnia 2016, swoją premierę w Hiszpanii ma długo wyczekiwane CD i DVD z pamiętnego koncertu Ska-P na Woodstocku z 2014 r., zatytułowane „Live In Woodstock Festival”. O szczegółach i swoich impresjach specjalnie dla Muzzaiki pisze nasz ekspert (czy też eskapert;)) od hiszpańskich mistrzów ska-punku, czyli Scoobyy ze „Ska-P Polski Fanpage” »Gdy na falach Trzeciego Programu Polskiego Radia Jurek Owsiak ogłosił, że kolejną gwiazdą festiwalu w Kostrzynie będzie zespół Ska-P byłem najszczęśliwszym człowiekiem na świecie. Nie mogłem uwierzyć, że na swoje 20-lecie zespół odwiedzi polską ziemię i to dwukrotnie. Jak się potoczyły sprawy na OWF miłośnikom zespołu nie trzeba, a nawet lepiej nie przypominać. Rozgoryczenie koiła świadomość, że setki tysięcy ludzi zgromadzonych pod główną sceną w Kostrzynie być może po raz pierwszy usłyszy dźwięki muzyki hiszpańskiej kapeli.

Muzycy musieli dotrzeć do serc i gustów woodstockowiczów, skoro ci odwdzięczyli im się Złotym Bączkiem – nagrodą publiczności. To samo jednak można powiedzieć o wrażeniach kapeli. Eskapiści, przyjeżdżając na 20. Przystanek Woodstock, nie mieli świadomości, gdzie trafili. Gdy ich trębacz usłyszał, ilu ludzi zjawiło się na festiwalu, rzucił: „500 tysięcy? Do cholery, przecież to całe Bilbao!”. Po udostępnieniu fragmentu koncertu na kręcioła.tv » Pulpul napisał „Mam ciarki, gdy oglądam te 500 tysięcy ludzi w Polsce. To chyba najliczniejszy koncert, na jakim graliśmy. Do cholery, skreślić chyba!”. Po roku ciszy w listopadzie 2015 roku na twitterze wybuchła prawdziwa bomba. Zespół doniósł o pracach nad płytą DVD z materiałem zarejestrowanym podczas koncertu w Polsce.SKA-P „Cannabis” (Videoclip Live In Woodstock Festival)Tracklistę oczywiście znaliśmy już wcześniej (relację z koncertu oraz listę utworów znajdziesz TUTAJ») – znalazło się na niej wszystkie 14 utworów zagranych na Woodstocku, z największymi przebojami oraz dwoma numerami z ostatniej płyty „99%”. Na początku marca poznaliśmy dalsze szczegóły tego wydawnictwa. Osobą odpowiedzialną za produkcję audio-video jest gitarzysta Ska-P Joxemi Redin. Autorami wykorzystanych zdjęć są: Arkadiusz Drygas, Artur Rawicz i Anna Migda. Projekt graficzny wykonał Kike Núñez. Ukaże się ono nakładem Maldito Records, zaś jak zapowiadała wytwórnia sprzedaż ma być prowadzona w wielu krajach Europy i kilku krajach Ameryki Południowej. I tu pojawia się problem...

Otóż na chwilę obecną nie wiemy gdzie ani kiedy płyta będzie dostępna poza granicami Hiszpanii. W sklepie internetowym Maldito Records pod tym linkiem » można zamawiać krążek w cenie 14,95€+ koszt przesyłki 9,50€ (w przypadku jednej sztuki, cena zależna jest od wagi zamówienia). Dostępnych jest również wiele gadżetów z napisem „Live In Woodstock Festival Poland”. Na stronie zespołu płyta jest tańsza o 1 euro, ale nie dostaliśmy informacji zwrotnej o kosztach dostawy do naszego kraju.

Niezależnie od tego kiedy i czy w ogóle DVD wyjdzie w Polsce, z jednego trzeba się cieszyć: dzięki Przystankowi Woodstock Polacy poznali Ska-P, a dzięki DVD Ska-P cały świat pozna Przystanek Woodstock.SKA-P „Ska-pa” (Videoclip Live In Woodstock Festival)

Oficjalną ścieżkę audio z koncertu znajdziesz na kanale youtube Maldito Records: TUTAJ (playlista z poszczególnymi utworami) » oraz TUTAJ (cała płyta w jednym klipie) » , a także na Spotify (wersja z komentarzami od Pulpula i Joxemiego zespołu)TUTAJ »

Więcej o zespole Ska-P oraz linki do stron zespołu w naszej sylwetce Ska-P TUTAJ »

Ska-P na Przystanku Woodstock 2014. Relacja »
Polecamy:

zespoly
SKA-P
artykuly
Podsumowanie roku 2018 część 2: płyty zaginione w akcji
niusy
Król w szachu? Zobacz nowy teledysk Ska-P „Jaque al Rey”! Nowa płyta już wkrótce

Komentarze:

Twój nick:

Twój e-mail:

Treść:Wszystkie prawa zastrzeżone © J. K. 2011-2019     © MUZZAICA: rockowo-metalowa mozaika. Hiszpański i latynoamerykański rock i metal!