f
Muzzaica - hiszpański rock & metal
Polski  | Español

Los Fabulosos Cadillacs: latynoska petarda na scenie


Relacja foto i wideo z koncertu w Barcelonie, w Poble Espanyol, 7 września 2023


Los Fabulosos Cadillacs to prawdziwa legenda sceny latynoamerykańskiej. Zespół powstał niemal 40 lat temu, w 1984 r. w argentyńskim Buenos Aires. Okrągłe 30 lat mija od wydania ich przełomowego i największego hitu „Matador”. Cieszą się sympatią milionów fanów ich charakterystycznej i jedynej w swoim rodzaju mieszanki ska, reggae, rocka, rapu i salsy. Szkoda by więc było nie skorzystać z okazji zobaczenia ich na żywo, kiedy zawitali do Europy. W Hiszpanii wystąpili trzykrotnie: w Madrycie, Barcelonie i w Saragossie. A na tym drugim koncercie był nasz korespondent Rafał „PoLoko”.

obraz

Los Fabulosos Cadillacs zainaugurowali 25. edycję Festival Mil·lenni w Barcelonie. Początkowo koncert miał się odbyć w Sali Razzmatazz, ale okazała się ona zbyt ciasna w stosunku do zainteresowania, dlatego został on przeniesiony do Poble Espanyol – klimatycznego miasteczka-skansenu, który powstał na wystawę światową w 1929 r. Mimo większej przestrzeni bilety i tak całkowicie się wyprzedały, na co – prócz popularności zespołu w Hiszpanii – z pewnością wpłynęła spora kolonia Argentyńczyków oraz innych latynosów w Barcelonie.

Setlista obejmowała 15 kawałków z przekroju całej kariery kapeli. Nie zabrakło oczywiście hitów: oprócz wspomnianego „Matador”, między innymi „Siguiendo La Luna”, „Vasos Vacíos” czy „Mal Bicho”. Zachęcana przez zespół publiczność żywiołowo reagowała, taczyła i śpiewała aż do ostatnich chwil koncertu, który zakończyło huralne „o oooo...” w „Yo no me sentaría en tu mesa”. Fragmenty koncertu zobaczycie na naszym wideo, poniżej również galeria zdjęć.

Nasze wideo z koncertu:

Galeria zdjęć

Linki zewnętrzne:

Zobacz też: