f
Polski  | Español

Autor: J.K. Data: 14.11.2017   Data ostatniej aktualizacji: 18.10.2018Enrique Bunbury spełnia oczekiwania. „Expectativas” – nowy album lidera legendarnych Héroes del Silencio


Jeden z najważniejszych – jeśli nie najważniejszy – muzyk w dziejach hiszpańskiego rocka powraca z nowym solowym albumem.

Od rozpadu słynnych Héroes del Silencio w 1996 r., ich lider, Enrique Bunbury, z powodzeniem prowadzi karierę solową. Kolejne płyty artysty z Saragossy okazywały się sukcesem, a promujące je trasy koncertowe zaprowadziły go do wielu zakątków Ameryki Łacińskiej, USA i Europy; w 2009 r. wystąpił również w Polsce.

„Expectativas” (Oczekiwania) to jedenaście utworów, w których Bunbury – niczym rockowy bard – w typowy dla siebie sposób przedstawia swoją krytyczną wizję współczesnego świata i społeczeństwa. W warstwie muzycznej Bunbury to mistrz eksperymentów i częstej zmiany klimatów. Niemal każda jego płyta różni się od poprzedniczek – flirtował już z muzyką elektroniczną, kabaretem, a nawet typowo latynoamerykańskimi gatunkami jak tango, ranchera, salsa, bolero czy cumbia. Ostatnimi laty przyzwyczaił nas jednak do przewagi nastrojowego soft rocka z domieszką bluesa czy jazzu. „Expectativas” to płyta znacznie żwawsza od swojej spokojnej poprzedniczki, „Palosanto” z 2013 r. Sporo tu brzmień elektronicznych, syntezatorów, znalazło się też miejsce dla saksofonu oraz dla wyrazistych gitarowych riffów.


Single:


Cała płyta:

• Playlista youtube na kanale artysty: posłuchaj »
• Spotify: posłuchaj »

Linki zewnętrzne

Strona oficjalna: enriquebunbury.com  »
Facebook: @ bunburyoficial »
Twitter: @bunburyoficial »


Zobacz też:

ARTYKUŁY: Latin Grammy 2014 cz. 2: najlepsze rockowe albumy. Bunbury „Palosanto” »
NIUSY: BUNBURY & CALAMARO: podwójna moc słynnych wokalistów. Posłuchaj »
ZESPOŁY: Héroes del Silencio. Legenda hiszpańskiego rocka »


Polecamy:

zespoly
Héroes del Silencio
artykuly
Podsumowanie roku 2018: najlepsze płyty na Muzzaice
niusy
„El Día de los Muertos” z grupą Cronómetrobudú! Nowy okolicznościowy teledysk.

Komentarze:

Twój nick:

Twój e-mail:

Treść:Wszystkie prawa zastrzeżone © J. K. 2011-2019     © MUZZAICA: rockowo-metalowa mozaika. Hiszpański i latynoamerykański rock i metal!