f
Polski  | Español
De La Tierra powraca. Drugi album latynoamerykańskiej supergrupy


Po niemal 3 latach od debiutu supergrupa De La Tierra wypuszcza swój drugi album studyjny, zatytułowany po prostu „II”. Płyta ukazała się nakładem Sony Music Latin.

Dla tych, którzy przegapili debiut zespołu z początku 2014 r., przypomnę że projekt tworzą czterej muzycy słynnych latynoamerykańskich zespołów: gitarzysta Sepultury Andreas Kisser, perkusista Maná – Alex González, basista Los Fabulosos Cadillacs – Flavio Cianciarulo (znany jako Sr. Flavio) i wreszcie wokalista i gitarzysta D-Mente oraz A.N.I.M.A.L – Andrés Giménez. Zespół stworzony został z myślą o tym, żeby latynoamerykański metal, śpiewany w rodzimych językach, rozsławiać na skalę światową.

Płytę nagrał i wyprodukował słynny Ross Robinson (m.in. Korn, Slipknot, Sepultura, Soulfly, Berri Txarrak) w Venice Beach California. W opinii muzyków jest ona jeszcze bardziej drapieżna niż ich debiutancki krążek. Znajdziemy tu jednak zarówno kawał ciężkiego metalu, jak i wiele melodyjnych refrenów (najbardziej melodyjny utwór to bodajże „Puro”). Ponadto na albumie pojawia się sporo elementów etnicznych. Jak opowiada Andreas Kisser, każdy z muzyków, a pochodzą oni przecież z różnych krajów (Argentyna, Brazylia, Meksyk), wniósł do muzyki grupy brzmienia ze swoich rodzinnych stron. Sam gitarzysta Sepultury dużo chętniej udziela się na tej płycie wokalnie, a co za tym idzie pojawia się tu więcej języka portugalskiego – w tekstach, a nawet w tytułach dwóch kawałków („Fome”, „Dois Portais”).

Zobacz teledysk do „Señales”:

Na swoim kanale YouTube zespół zamieścił również niedawno czteroczęściowy „making-off” płyty „II” (w języku hiszpańskim). Polecam tę część », w której można się przekonać, jak Andreas Kisser, Brazylijczyk, świetnie mówi po hiszpańsku :))

Płyta do posłuchania:

DeLaTierraVEVO » | Spotify »

Linki zewnętrzne

Strona oficjalna: delatierramusic.com »
Facebook: @delatierramusic »
Twitter: @delatierramusic »Zobacz też:

NIUSY: De La Tierra: sól latynoamerykańskiej ziemi. Debiut supergrupy (14.01.2014 ) »
NIUSY: De La Tierra: nie podążaj śladami Świętego Mordercy! Premiera „San Asesino” (19.03.2014)»


Polecamy:

artykuly
Podsumowanie roku 2017: najlepsze płyty na Muzzaice
niusy
Nowości jesieni 2016 – Medina Azahara, Su Ta Gar, Sinaia, EON, Fantástico Hombre Bala, Neila – rock metal alternatywny
niusy
Metalowy chłód z gorącej Walencji. Nowy klip i album kapeli NODRIZA

Komentarze:

Twój nick:

Twój e-mail:

Treść:Wszystkie prawa zastrzeżone © J. K. 2011-2019     © MUZZAICA: rockowo-metalowa mozaika. Hiszpański i latynoamerykański rock i metal!