f
Polski  | Español

Autor: J.K. Data: 20.09.2013  Zawieszenie działalności przez andaluzyjską Hora Zulu


Grupa Hora Zulu ogłosiła wczoraj wieczorem zawieszenie działalności. Po 13 latach kariery i pięciu wydanych albumach muzycy z Grenady zdecydowali się odpocząć od zespołu, by móc wrócić z nowymi siłami, a tymczasem zająć się swoimi projektami pobocznymi.

W ramach podziękowania dla fanów Hora Zulu zagra jeszcze 3 pożegnalne koncerty: dwa w rodzinnej Grenadzie (15 i 16 listopada) oraz ostatni w Madrycie (23 listopada). Tym samym zamknie liczbę 375 występów w karierze.

Komunikat jest dostępny na oficjalnej stronie internetowej zespołu >>.

Hora Zulu to ewenement nie tylko na skalę hiszpańską. W ciężkie gitarowe riffy wplatają melodie andaluzyjskiego flamenco, a charakterystyczny rapujący wokal (i to z pięknym andaluzyjskim akcentem :)), nadaje ich muzyce jeszcze więcej świeżości i oryginalności. Ostatni album w ich dorobku, z 2012 roku, został opatrzony trudnym do zapamiętania tytułem: „Siempre Soñé Saber Sobre, Nadie Negó Nunca Nada” (Zawsze marzyłem wiedzieć o, Nikt nie zaprzeczył nigdy niczemu"), jednak utwory z tej płyty nie dają o sobie zapomnieć. Singlem promującym było „Mis Barraqueras”.


Polecamy:

zespoly
Hora Zulú
artykuly
Podsumowanie roku 2017: najlepsze płyty na Muzzaice
niusy
Rock, metal, folk, orient, elektronika i... esperanto. Posłuchaj nowego albumu Cronómetrobudú

Komentarze:

Twój nick:

Twój e-mail:

Treść:Wszystkie prawa zastrzeżone © J. K. 2011-2018     © MUZZAICA: rockowo-metalowa mozaika. Hiszpański i latynoamerykański rock i metal!