f
Polski  | Español
Dużo klasycznego rocka od Carlosa Tarque. Pierwszy solowy album wokalisty M-Clan


Carlos Tarque, jeden z najbardziej charyzmatycznych wokalistów hiszpańskiego rocka, wraz Ricardem Ruipérezem przez ostatnie 25 lat liderował zespołowi M-Clan. Jednak ostatnio obaj muzycy zdecydowali by zrobić sobie przerwę w działalności zespołu i poświęcić się karierze solowej. Owoc pracy Carlosa możemy podziwiać już teraz: niedawno ukazał się bowiem jego album zatytułowany po prostu „Tarque”.

Płyta zawiera 10 kawałków, na których muzyk powraca do swoich stricte rockowych korzeni i zabiera nas z sobą w podróż w lata 60. czy 70. Klasyczny rock, hard rock, blues, southern to wszystko pobrzmiewa w jego muzyce, tak samo jak wpływy Led Zeppelin, Jimiego Hendrixa, Rolling Stones czy AC/DC. Znajdziemy tu więc zarówno wyraziste, ostre riffy, jak i nastrojowe bluesowe bujanie. Z tą muzyką męski, chropowaty głos Carlosa komponuje się świetnie.

Choć to album solowy, Carlos nie ruszył w tą przygodę sam; towarzyszyli mu Carlos Raya (gitarzysta Fito y Fitipaldis) oraz muzycy, z którymi gra w M-Clan: basista Iván 'Chapo' González oraz perkusista Coki Giménez.

Płyta została świetnie przyjęta w Hiszpanii, szybko wchodząc na aż drugie miejsce list sprzedaży (w tej chwili wyprzedza ich tylko Twenty One Pilots). Biorąc pod uwagę, że rock w Hiszpanii przebija się do mainstreamu bardzo rzadko to poważne osiągnięcie i całkiem niezła rekomendacja!


Klip „Ahora y en ahora”

„El Diablo Me Acompañará” (Diabeł będzie mi towarzyszył)

Posłuchaj płyty na Spotify:

Linki zewnętrzne

Facebook Carlosa Tarque: @tarqueoficial »
Facebook M-Clan: @mclanmusic »
Strona oficjalna M-Clan: M-Clan »

Zobacz też:

NIUSY: Nowy, zmysłowy teledysk weteranów z M Clan (23.05.2013) »


Polecamy:

artykuly
Podsumowanie roku 2018 część 2: płyty zaginione w akcji
niusy
¡Pendejo! i ich „Sin Vergüenza”: nowa płyta bezwstydnych Holendrów.
niusy
Enrique Bunbury spełnia oczekiwania. „Expectativas” – nowy album lidera legendarnych Héroes del Silencio

Komentarze:

Twój nick:

Twój e-mail:

Treść:Wszystkie prawa zastrzeżone © J. K. 2011-2019     © MUZZAICA: rockowo-metalowa mozaika. Hiszpański i latynoamerykański rock i metal!