f
Polski  | Español

Autor: M.M. & J.K. Data: 11.02.2016   Data ostatniej aktualizacji: 17.07.2016Che Sudaka zagra na Przystanku Woodstock 2016!


Znamy kolejny zespół, który wystąpi na tegorocznym Przystanku Woodstock. Tym razem to gratka dla iberofili – zespół Che Sudaka! Pamiętajcie, że w tym roku Przystanek odbędzie się 14-16 lipca, a nie jak w ostatnich latach na przełomie lipca i sierpnia. Che Sudaka pojawią się na Małej Scenie na zakończenie ostatniego dnia festiwalu.

Kapela Che Sudaka została sformowana w 2002 r. w Barcelonie przez nielegalnych imigrantów z Argentyny – braci Lea i Kachafaza oraz Kolumbii – Sergia Moralesa (Cheko) i Jotę. Zaczynali grywając na barcelońskich ulicach, aby zarobić w ten sposób na chleb, a doprowadziło ich to na sceny już kilkudziesięciu festiwali na całym świecie. Określani są jako jedni z najwybitniejszych reprezentantów tzw. muzyki mestizo, czyli połączenia tradycyjnych latino-iberyjskich brzmień ze ska, reggae i rockiem. Sami określają swoją muzykę jako „punk reggae party” i taką właśnie imprezkę z pewnością urządzą na Woodstocku! Che Sudaka na pewno przypadnie do gustu fanom zespołów Manu Chao oraz Ska-P , które wystąpiły w niedawnych edycjach.

Warto dodać, że w swoich tekstach zespół skupia się głównie na potępieniu podziałów rasowych, politycznych czy kulturowych. W ich materiałach prasowych możemy przeczytać: „Che Sudaka to zespół z misją, zespół, który pojmuje siebie jako medium zbiorowej świadomości. Ich muzyka jest bronią w pokojowej walce o przyjazne społeczeństwo. Muzyka staje się środkiem do osiągnięcia celu, ponieważ to muzyka jest najbardziej powszechnie rozumianym językiem.” [tłum. za stroną oficjalną Woodstocku]. Ostatnim, szóstym, albumem w dorobku grupy jest wydany w 2014 „Hoy”.

Wszystkie koncerty kapeli Che Sudaka w Polsce w 2016 r.:

18.06.2016 – Oświęcim – Life Festival Oświęcim

16.07.2016 – Kostrzyn – Przystanek Woodstock

28.08.2016 – Żyraków – Czad Festiwal 2016

Linki zewnętrzne

Oficjalne info na stronie Woodstocku »

Information in english on Woodstock official website »

Oficjalna strona zespołu [es/eng/de/fr/pt] »
Polecamy:

artykuly
Latin Grammy 2018. Najlepsze latynoskie płyty i piosenki rockowe - nominowani i zwycięzcy
niusy
„El Día de los Muertos” z grupą Cronómetrobudú! Nowy okolicznościowy teledysk.
niusy
Król w szachu? Zobacz nowy teledysk Ska-P „Jaque al Rey”! Nowa płyta już wkrótce

Komentarze:

Twój nick:

Twój e-mail:

Treść:Wszystkie prawa zastrzeżone © J. K. 2011-2019     © MUZZAICA: rockowo-metalowa mozaika. Hiszpański i latynoamerykański rock i metal!