f
Polski  | Español
Rock, metal, folk, orient, elektronika i... esperanto. Posłuchaj nowego albumu Cronómetrobudú


Cronómetrobudú, jeden z najbardziej oryginalnych hiszpańskich zespołów, wydał szóstą w karierze płytę, zatytułowaną „Esperanto”. To krążek, na którym znajdziesz wszystkiego po trochu: rock, hard rock, metal, flamenco, celtycki folkmetal, metal industrialny, elektroniczny a nawet muzykę orientalną! Do tego album wieńczy kower słynnego meksykańskiej pieśni Mariachi „Cielito Lindo” (jeśli nie kojarzysz po tytule, posłuchaj tutaj » lub patrz Wikipedia », bo melodię znasz na bank ;))

Cronómetrobudú to również zespół, który nie boi się eksperymentów językowych. Chłopaki śpiewali już nawet po japońsku (dla ciekawych: tutaj »), a teraz zabrali się za kolejny nietypowy język. Tak tak, jak wskazuje tytuł albumu, jest to właśnie esperanto, który pojawia się w kawałku „Luno (Louno)” »(fragment pod koniec utworu).

Te wszystkie muzyczne i językowe poszukiwania zespołu z Burgos sprawiają, że odkrywanie wszystkich smaczków na kolejnych ich albumach daje mnóstwo frajdy. No więc na co jeszcze czekasz? ;)


Teledysk „Esperanto” o elektronicznym brzmieniu:


Posłuchaj płyty:


Linki zewnętrzne

Strona oficjalna: cronometrobudu.com »
Facebook: @Cronometrobudu »
Twitter: @cronometrobudu »
Polecamy:

artykuly
Podsumowanie roku 2017: najlepsze płyty na Muzzaice
niusy
Nowości jesieni 2016 cz. 2 - Robe, La Pulquería, M Clan, Amalgama, Sonotones, Ekko, Contrabanda - wiele twarzy rocka
niusy
Zbliża się koncert duetu Rodrigo y Gabriela!

Komentarze:

Twój nick:

Twój e-mail:

Treść:Wszystkie prawa zastrzeżone © J. K. 2011-2018     © MUZZAICA: rockowo-metalowa mozaika. Hiszpański i latynoamerykański rock i metal!