f
Polski  | Español

Autor: J.K. Data: 29.12.2016   Data ostatniej aktualizacji: 17.03.2017Rock, metal, folk, orient, elektronika i... esperanto. Posłuchaj nowego albumu Cronómetrobudú


Cronómetrobudú, jeden z najbardziej oryginalnych hiszpańskich zespołów, wydał szóstą w karierze płytę, zatytułowaną „Esperanto”. To krążek, na którym znajdziesz wszystkiego po trochu: rock, hard rock, metal, flamenco, celtycki folkmetal, metal industrialny, elektroniczny a nawet muzykę orientalną! Do tego album wieńczy kower słynnej meksykańskiej pieśni mariachis „Cielito Lindo” (jeśli nie kojarzysz po tytule, odpal klip poniżej lub patrz Wikipedia », bo melodię znasz na bank ;)) nagrany z udziałem Mägo de Oz.

Cronómetrobudú to również zespół, który nie boi się eksperymentów językowych. Chłopaki śpiewali już nawet po japońsku (dla ciekawych: tutaj »), a teraz zabrali się za kolejny nietypowy język. Tak tak, jak wskazuje tytuł albumu, jest to właśnie esperanto, który pojawia się w kawałku „Luno (Louno)” »(fragment pod koniec utworu).

Te wszystkie muzyczne i językowe poszukiwania zespołu z Burgos sprawiają, że odkrywanie wszystkich smaczków na kolejnych ich albumach daje mnóstwo frajdy. No więc na co jeszcze czekasz? ;)


Teledysk „Esperanto” o elektronicznym brzmieniu:


Teledysk do „Cielito Lindo” [aktualizacja 16.03.2017]


Posłuchaj płyty:


Linki zewnętrzne

Strona oficjalna: cronometrobudu.com »
Facebook: @Cronometrobudu »
Twitter: @cronometrobudu »
Polecamy:

artykuly
Podsumowanie roku 2017: najlepsze płyty na Muzzaice
niusy
„El Día de los Muertos” z grupą Cronómetrobudú! Nowy okolicznościowy teledysk.
niusy
Alkoholowo – orkiestrowa dolewka. La Maravillosa Orquesta del Alcohol i EPka „7:47 (Ni un minuto más)”

Komentarze:

Twój nick:

Twój e-mail:

Treść:Wszystkie prawa zastrzeżone © J. K. 2011-2019     © MUZZAICA: rockowo-metalowa mozaika. Hiszpański i latynoamerykański rock i metal!