f
Muzzaica - hiszpański rock & metal
Polski  | Español

To koniec Mafaldy! Zespół żegna się z fanami dwoma premierowymi kawałkami oraz trasą koncertową


obraz

To koniec Mafaldy. Takimi słowami zespół rozpoczął swój komunikat, prosto z mostu - niespodziewanie dla wszystkich - oznajmiając, że kończy działalność. Dalej zespół wyjaśniał, że choć minione lata były dla nich ogromną przygodą, to czują, że dobiegła już ona naturalnego końca.

Wcześniej jednak kapela chce pożegnać się z fanami jak najlepiej. W tym celu Mafalda opublikowała dwa premierowe utwory pożegnalne: skoczny „Y Así Fue” oraz nastrojowy „Lo que queda tras el apagón”. Natomiast na 2024 rok zespół ogłosił pożegnalną trasę koncertową.

Zespół Mafalda powstał w 2010 r. w regionie Walencji i przez ponad dekadę działalności wydał pięć albumów, zyskując rzeszę fanów. Fani pokochali Mafaldę z jednej strony za oryginalną muzykę (wybuchową mieszankę rocka, rapu, hardcore'u, reggae czy ska). Z drugiej zaś za niezwykle zaangażowane teksty, mówiące m.in. o prawach kobiet i poruszające wszelkie ważne tematy społeczno-polityczne naszych czasów. Ich płytę „Palabras forman caos” uznaliśmy na Muzzaice płytą roku 2018. Naszą playlistę Spotify z ulubionymi kawałkami Mafaldy na znajdziesz tutaj.

Teledysk „Y Así Fue”:

Teledysk „Lo que queda tras el apagón”:

obraz

Linki zewnętrzne:

Zobacz też: