f
Muzzaica - hiszpański rock & metal
Polski  | Español

Deszcz dźwięków w klipie „Llueve” Somas Cure. Nowa płyta „Mitos” już do ściągnięcia


obraz

Po niemal dokładnie dwóch latach, 13 stycznia, zespół Somas Cure powrócił z nową płytą studyjną „Mitos” ‒ ich trzecim wydawnictwem w karierze. Kilka utworów z tej płyty znamy już od pewnego czasu, gdyż w początkach zeszłego roku ukazała się zwiastująca longplay EPka „Helios”. Chłopaki nagrali wówczas również teledysk do świetnego kawałka tytułowego (pisałam o tym tutaj ») oraz wypuścili lyric video do kawałka „Di mi nombre” (posłuchaj »).

Dla tych co o Somas Cure słyszą po raz pierwszy błyskawicznie kilka faktów. Kapela powstała w 2009 roku w podmadryckim Móstoles i szybko dała się zauważyć dzięki ciekawej mieszance metalcore’u i metalu alternatywnego, którą zaprezentowała na debiutanckiej EPce „Perceval” z 2011 roku (do posłuchania w całości na youtube »). Ich długogrający debiut, album „Equilibrium” z 2013r., sprawił, że w hiszpańskim światku metalowym zaczęło robić się o nich głośno. Chłopaki przemycali do swojej twórczości coraz więcej melodii, ale też wciąż nie zapominali o solidnym gitarowym łojeniu.

Płyta „Mitos” jest naturalnym rezultatem obranego kierunku. Album zawiera wiele melodyjnych, w dużej mierze nastrojowych utworów, oczywiście w ramach konwencji nowoczesnego, alternatywnego metalu. Chłopaki łączą z ciężkimi riffami wokale Txemy Fonza, które na tym wydawnictwie jeszcze częściej są czysto brzmiące, ale też bardzo dobre warsztatowo. Warto też wspomnieć świetne brzmienie krążka, które jesteśmy w stanie docenić m.in. dzięki hojności, czy też nowej filozofii zespołu. Grupa udostępniła bowiem płytę do darmowego ściągnięcia za pośrednictwem swojej strony internetowej www.somascure.com ». Możecie ją tam ściągnąć w najwyższej jakości (320 Kbps) pod tym linkiem »

Jeśli chcesz nas wesprzeć przychodź na nasze koncerty, kup nasze koszulki, zdobądź extra dodatki, jakie dołączyliśmy do kopii fizycznej albumu, ale muzyka... muzyka musi być usłyszana, «rozbrzmiewa, trzęsie się ziemia».

‒ wyjaśnia zespół na swojej stronie, cytując przy tym fragment kawałka „Llueve” (hiszp. Pada deszcz), który wraz ze świeżo wypuszczonym teledyskiem promuje cały album. Utwór ten nota bene bardzo dobrze oddaje charakterystyczne dla zespołu połączenie melodyjnych wokali i wciąż ciężkich, nawiązujących do metalcore’owych klimatów, gitar:

Płyty można posłuchać również na kanale zespołu na youtube pod tym linkiem »