f
Polski  | Español


Autor: J. K. Data: 27.10.2012  


EVOHÉ


Zdjęcie
Lokalizacja Madryt, Hiszpania
Rok powstania 2003
Status nieaktywny
Skład
Wokal David Gómez
Gitara Rafael Arjonilla
Bas Patrick Rodríguez
Perkusja Héctor Osorio
Teksty Eduardo Gris
Gatunek rock
Ocena zespołu 9/10

O zespole

Muzykę zespołu Evohé trudno jednoznacznie zaszufladkować. W ramach stylistyki melodyjnego rocka jego członkowie sięgają po różnorodną instrumentalistykę: od ciężkich, gitarowych riffów po delikatne i nastrojowe dźwięki pianina. Choć łatwo zauważyć w ich kompozycjach wpływ Muse, Hiszpanie mogą się poszczycić oryginalną, stojącą na wysokim poziomie muzyką. Bardzo ważnym elementem twórczości Evohé są teksty, poruszające często ważne i trudne tematy życia i śmierci, przesiaknięte melancholijnym klimatem egzystencjalnej refleksji. Ich autorem nie jest jednak żaden z grających muzyków ani, jak to często bywa, wokalista, lecz odpowiedzialny wyłącznie za warstwę liryczną Eduardo Gris. Już sam fakt, że człowiek, który zajmuje się „jedynie” pisaniem tekstów uznawany jest za równoprawnego członka zespołu świadczy o tym, jak ważny dla Evohé jest przekaz.

Evohé to zespół, obok którego muzyki nie można przejść obojętnie. Zapadające w pamięć melodie, urzekający głos wokalisty, poetyckie teksty oraz niebanalna muzyka – oto właśnie Evohé!


Biografia

Członkowie grupy Evohé to koledzy od najmłodszych lat, którzy dorastając w sąsiedztwie nabrali podobnych gustów i wartości, także na gruncie muzyki. W 2003 roku zaczęli wspólnie grać pod szyldem Evohé. Wkrótce nagrali swoje pierwsze demo w Heatroom Recording Studios, przy którego produkcji pracowali Karim Burkhalter i Fernando Pardo. Dzięki niemu odnieśli swoje pierwsze koncertowe sukcesy: drugie miejsce w konkursie I Certamen Ritmo & Compás oraz możliwość dzielenia sceny z takimi zespołami jak Berri Txarrak, albo fiński TO/DIE/FOR.

Zdjęcie

Zespół pragnął nagrać swój debiutancki album bez cudzych ingerencji w proces twórczy, dlatego zdecydował się nagrać go własnym sumptem, zanim zwiąże się z jakąkolwiek wytwórnią. Z gotowym materiałem chłopaki zgłosili się do producenta Daniego Alcovera, który pomógł im nagrać płytę w Infinity Studios. Przy nagraniu współpracowali także: pianista Víctor Pérez oraz Alejandro Serrano i Fernando Alonso z No Reply.

Po długiej i drobiazgowej pracy nad albumem ukazał się on w formacie DigiPack, wraz z obszerną 36 stronicową książeczką. Album promował wideoklip nakręcony do singla „Las Once Eses del Camino”, zrealizowany przez AQTfilms. Ich praca została doceniona przez media oraz publiczność. Brano ich w publicznym Radio 3, a podczas licznych koncertów mieli okazję supportować m.in. Lacuna Coil, podczas ich występu w 2010 roku w Madrycie.

Obecnie czekamy na wieści o zespole i o nowym albumie, nad którym, według facebookowych komunikatów, zespół pracuje od 2010 roku.

Dyskografia

Albumy

  • Evohé (2007)
  • La llave de la Jaula (2008) - EP z remixami z debiutu

Linki

Playlista youtube utworów Evohe >>

Facebook: http://www.facebook.com/pages/EVOHE/39179159098 >>

Myspace: http://www.myspace.com/evoheacute >>

Polecamy:
Komentarze:

Twój nick:

Twój e-mail:

Treść:Wszystkie prawa zastrzeżone © J. K. 2011-2019     © MUZZAICA: rockowo-metalowa mozaika. Hiszpański i latynoamerykański rock i metal!