f
Polski  | Español

Autor: J.K. Data: 23.04.2016  Radykalni Katalończycy z zespołu KOP i ich nowy hardcore’owy album


Po sześciu latach od ostatniego albumu długogrającego, katalońscy mistrzowie radykalizmu, buntu i hałasu wypuścili nowe wydawnictwo, zatytułowane „Radikal”. Aby wynagrodzić fanom oczekiwanie, album składa się z aż 17 utworów umieszczonych na dwóch krążkach. Płycie towarzyszy również książka.

Album brzmi tak, jak na jego tytuł przystało. Znajdziecie tu wiele ostrych dźwięków i radykalny przekaz wyśpiewany po katalońsku i hiszpańsku. Promuje go klip do kawałka „Ciutat Morta” (Martwe miasto).

KOP to jeden z najbardziej ekstremalnych w brzmieniu i ideologii katalońskich zespołów metalowych. Wykonują muzykę z pogranicza hardcore’u i metalu (trash, industrial etc....), a ich teksty ‒ po katalońsku, hiszpańsku i baskijsku ‒ nasycone są lewicowym ultra-nacjonalizmem. Grupa powstała w 1998 r., ale na kilka lat musiała zawiesić działalność po tym jak ich wokalista, JuanRa w 2002 r. został zatrzymany i skazany na 5 lat więzienia za przekazywanie informacji barcelońskiej bojówce ETA. Po jego wyjściu na wolność, kapela wznowiła działalność. W 2010 r. wydała ostatni jak do tej pory album ‒ „Acció Directa”.


Oto teledysk do „Ciutat Morta”:Płyta do posłuchania w całości na youtube oraz do ściągnięcia (legalnie i darmo) tutaj »


Linki zewnętrzne

Strona oficjalna »
Facebook: @KOP.Oficial »
Twitter: @KOPoficial »


Polecamy:

artykuly
Podsumowanie roku 2017: najlepsze płyty na Muzzaice
niusy
„Ojos Cerrados” i „De par en par”– dwa nowe klipy kapeli Sinaia
niusy
Topniejące lody Antarktydy. Nowe EP Asturyjczyków DESAKATO „Antártida”. Na żywo, ale w studiu.

Komentarze:

Twój nick:

Twój e-mail:

Treść:Wszystkie prawa zastrzeżone © J. K. 2011-2018     © MUZZAICA: rockowo-metalowa mozaika. Hiszpański i latynoamerykański rock i metal!