f
Polski  | Español
Po walencku i alternatywnie. Posłuchaj krążka „Cendra i Or” kapeli Smoking Souls


Świeża, pełna urzekających melodii i do tego po walencku! Wprost z hiszpańskiego Lewantu nowa płyta kapeli Smoking Souls już do posłuchania i ściągnięcia.

Kapela ze wschodniego wybrzeża Hiszpanii (Pego w rejonie Alicante) powstała w 2010 r. i ma na koncie już trzy krążki. Najnowszy album o tytule „Cendra i Or” (Popiół i złoto) to świeżo brzmiąca propozycja w klimatach alternatywnego rocka z domieszką post punkowych brzmień. Wszystko to okraszone ciekawym wokalem wyśpiewującym teksty w rodzimym języku walenckim, w którym to zespół tworzy. Nie przypadkowo chyba też na albumie pojawia się piosenka nagrana z wokalistą Berri Txarrak, Gorką Urbizu (ten swoje partie wyśpiewuje jak zwykle po baskijsku). Oba zespoły łączy nie tylko podobna barwa głosu ich frontmanów czy to, że obaj nie śpiewają po kastylijsku – twórczość Smoking Souls może przywoływać skojarzenia z lżejszym obliczem Basków, które zaprezentowali na ostatniej płycie „Denbora Da Poligrafo Bakarra”.

Płytę „Cendra i Or” ściągniesz tutaj »

Singiel „VIDA”

„CANÇÓ DE LA SON” z Gorką Urbizu, wokalistą Berri Txarrak

Posłuchaj całego albumu:

Linki zewnętrzne

Strona oficjalna (kataloński/hiszpański/angielski): smokingsouls.net »
Facebook: @smokingsouls »
Twitter: @smoking_souls  »Polecamy:

artykuly
Latin Grammy 2017. Poznaj najlepsze latynoskie płyty i piosenki rockowe
niusy
Powrót kapeli Tenpel. „Manual de Autoayuda” - zwiastun nowej płyty
niusy
Bez nazwy, ale z mnóstwem postrockowej ekspresji. Nowa płyta De La Cuna A La Tumba [ algo sin nombre *]

Komentarze:

Twój nick:

Twój e-mail:

Treść:Wszystkie prawa zastrzeżone © J. K. 2011-2017     © MUZZAICA: rockowo-metalowa mozaika. Hiszpański i latynoamerykański rock i metal!