f
Polski  | Español
Numetalowowa nostalgia. Malkeda „Cumulonimbo” – nowa płyta i klipy


Wychowałeś się na numetalu? Wciąż masz sentyment do starego dobrego Korna? Nowa płyta formacji Malkeda powinna Ci przypaść do gustu.

„Cumulonimbo” to trzeci album w dorobku kapeli z hiszpańskiej Pontevedry (Galicja). Malkeda powstała w 2002 roku i to właśnie do tych, a nawet jeszcze dawniejszych czasów ich twórczość nawiązuje. Utrzymana w klimatach alternatywnego metalu czy też – powiedzmy wprost – nu metalu płyta jest niczym wehikuł czasu i stanowi świetną okazję do wielu muzycznych wspominek. Skojarzeniem oczywistym jest tu wczesny Korn (choćby singiel „Sombras” – posłuchaj poniżej), ale tych odniesień jest znacznie więcej (choćby Coal Chamber, ale też niekiedy Faith No More czy wczesny Incubus)

Na krążku znalazło się 12 utworów wykonywanych w języku hiszpańskim, dzięki czemu płyta zyskuje na oryginalności. Być może dla niektórych to nadal trochę zbyt oczywiste czy powtarzalne, ale jakże przy tym szczere i z jakim ogniem zagrane! Smaczne riffy (np. „Stellar”), nastrojowe refreny („Tras Mi Piel”) i przebojowe melodie („El Leñador”) urzekają i generują przyjemną nostalgię za późnymi latami 90.

Teledysk „Stellar”:

Klip do kawałka „Sombras”

Cała płyta

Linki zewnętrzne

Bandcamp (posłuchaj, ściągnij dyskografię zespołu): malkeda.bandcamp.com »
Strona oficjalna: malkeda.com »
Facebook: @malkeda  »
Twitter: @Malkeda  »Polecamy:

recenzje
Fausto Taranto „El Reflejo del Espanto” (2017)
niusy
Nieokiełzany Aphonnic prezentuje swój dziki album „Indomables”
niusy
Metalowy chłód z gorącej Walencji. Nowy klip i album kapeli NODRIZA

Komentarze:

Twój nick:

Twój e-mail:

Treść:Wszystkie prawa zastrzeżone © J. K. 2011-2019     © MUZZAICA: rockowo-metalowa mozaika. Hiszpański i latynoamerykański rock i metal!