f
Polski  | Español

Autor: J.K. Data: 04.03.2014  Nowy teledysk Def Con Dos dedykowany hiszpańskiemu monarsze, wielbicielowi polowań na słonie


Hiszpanie z Def Con Dos opublikowali właśnie teledysk do utworu „El Cazador de Elefantes” („Polujący na słonie”), który pochodzi z dziewiątej płyty w karierze grupy – „España es idiota” z 2013 r. Klip został wyreżyserowany przez Daniego Morenę z niezależnej wytwórni Chatarra Entertainment.

Teledysk nawiązuje do głośnego skandalu z kwietnia 2012 r., kiedy to król Hiszpanii, Juan Carlos I, uległ wypadkowi podczas polowania na słonie w Botswanie. Władcę krytykowali wówczas zarówno obrońcy praw zwierząt jak i zwykli obywatele, którzy oburzeni byli tym na co monarcha wydaje publiczne pieniądze (więcej o tym tutaj_» ).

Zespół Def Con Dos już od 1989 r. łączą w swojej muzyce hip hop, rap i rock-metal, a ich teksty pełne są krytyki społecznej. Ostatnie dzieło, wspomniane „España es idiota” (Hiszpania to idiota) zostało przyjęte szczególnie ciepło, a promował je tytułowy utwór, do którego klip można zobaczyć tutaj » .

A oto świetnie wykonany i dowcipny teledysk do „El Cazador de Elefantes”:

Polecamy:

artykuly
Latin Grammy 2014 cz. 2: najlepsze rockowe albumy
niusy
Molotov nagrał swoje MTV Unplugged
niusy
Ruszyła Viña Rock 2016. Obejrzyj festiwalowe transmisje!

Komentarze:

Twój nick:

Twój e-mail:

Treść:Wszystkie prawa zastrzeżone © J. K. 2011-2018     © MUZZAICA: rockowo-metalowa mozaika. Hiszpański i latynoamerykański rock i metal!