f
Polski  | Español
Alkoholowo – orkiestrowa dolewka. La Maravillosa Orquesta del Alcohol i EPka „7:47 (Ni un minuto más)”


Magiczni czarodzieje z La Maravillosa Orquesta del Alcohol (w skrócie M.O.D.A) nie próżnują. Po roku intensywnej promocji swojej ostatniej, niesamowitej płyty „Salvavida (de las balas perdidas)” (zobacz tutaj ») – ponad 70 koncertach zagranych w Hiszpanii, Stanach, Meksyku i Kolumbii – znaleźli czas na stworzenie i nagranie premierowego materiału. Tym razem postanowili zaserwować fanom krótkie acz niesamowicie ciekawe wydawnictwo: EPkę nagraną i zmiksowaną w USA przez znanego inżyniera dźwięku Steve’a Albiniego (odpowiedzialny m.in. za „In Utero” Nirvany czy „Surfer Rosa” Pixies, zobacz na Wikipedii »), w studiach Electrical Audio w Chicago. Utwory zostały zarejestrowane na żywo, na taśmę analogową.

EPka składa się z trzech utworów: „El Camino”, „Altamira” i „Colgados del Sol” i trwa w sumie tyle, ile głosi tytuł albumu: „7:47 (Ani minuty więcej)” Ten zwrot „ani minuty dłużej” pojawia się z resztą jako motyw przewodni utworu „Altamira”, do którego kapela nagrała promujący klip. Utwór rozpoczyna się następująco:

„Ani minuty dłużej. Mówiło się już wiele w piosenkach. Powiedziano tak wiele i jednocześnie nic, że już wątpię czy warto cokolwiek werbalizować, ponieważ każda myśl zostanie rozczłonkowana przez prędkość naszych czasów, aż zostanie zredukowana do bazgrołów na ścianach Altamiry, albo więzienia.”

Muzyka tych trzech utworów to połączenie typowej dla zespołu mieszanki brytyjskiego folku i indie, z wyraźnymi w „Altamirze” wpływami punkowo-grunge’owymi. Ten kawałek to z resztą tekstowo-muzyczno-wokalny majstersztyk, nie ujmując niczego pozostałym dwóm ;)


Klip „Altamira”:

„El Camino”

„Colgados del Sol”

Linki zewnętrzne

Strona oficjalna: lamaravillosaorquestadelalcohol.com »
Facebook: La-Maravillosa-Orquesta-del-Alcohol-La-MODA »
Twitter: @estoesLaMODA »Polecamy:

artykuly
Podsumowanie roku 2018 część 2: płyty zaginione w akcji
niusy
„El Día de los Muertos” z grupą Cronómetrobudú! Nowy okolicznościowy teledysk.
niusy
Enrique Bunbury spełnia oczekiwania. „Expectativas” – nowy album lidera legendarnych Héroes del Silencio

Komentarze:

Twój nick:

Twój e-mail:

Treść:Wszystkie prawa zastrzeżone © J. K. 2011-2019     © MUZZAICA: rockowo-metalowa mozaika. Hiszpański i latynoamerykański rock i metal!