f
Polski  | Español
Klip Svuco „Raices”: andaluzyjskie korzenie i moc stonera


Svuco oznacza „hałas” – wcale nie po hiszpańsku, ale w języku nadsat, stworzonym przez autora powieści Mechaniczna Pomarańcza. No i owszem, muzyka kapeli z Grenady, która to przybrała sobie taką nazwę, z hałasem i klimatami garażowymi wiele ma wspólnego, nie pozbawiona jest jednak ciekawych melodii. Dużo w niej muzycznych eksperymentów w klimatach stonera i psychodelii, natomiast w liniach wokalnych oprócz rocka odnajdziemy również hip hop oraz inspiracje muzyką andaluzyjską.

I właśnie tego typu brzmienia słyszymy w kawałku „Raices”, do którego klip pojawił się ostatnimi czasy na youtubie. Pochodzi on z debiutanckiej EPki „Mizaru” (2015) – pierwszej ze stworzonej przez kapelę trylogii zainspirowanej japońskią legendą sanzaru (znaną z wizerunków trzech małp: „nie widzę, nie słyszę, nie mówię”). Co ciekawe nie jest to najświeższe wydawnictwo zespołu: rok później ukazała się druga część trylogii, zatytułowana „Kikazaru”, z której to pochodził klip „Viejo loco” (wspominaliśmy o tym tutaj »), w tym roku zaś trzecia – „Iwazaru”.

W „Raices” gościnnie udziela się Ihmaele de la Torre, wokalista znany z naszego ulubionego Fausto Taranto. To jemu utwór zawdzięcza niezwykłe brzmienie flamenco rocka i już dla samego jego wokalu warto tego kawałka posłuchać :).Linki zewnętrzne

Bandcamp (dyskografia): svuco.bandcamp.com »
Facebook: @SvucoBand  »
Twitter: @svucoband  »Polecamy:

recenzje
Berri Txarrak „Infrasoinuak” (2017)
niusy
¡Pendejo! i ich „Sin Vergüenza”: nowa płyta bezwstydnych Holendrów.
niusy
Nowości jesieni 2016 cz. 3 - Catorce, Ethan, Firmam3nt, Guerrera - rock progresywny i eksperymentalny

Komentarze:

Twój nick:

Twój e-mail:

Treść:Wszystkie prawa zastrzeżone © J. K. 2011-2019     © MUZZAICA: rockowo-metalowa mozaika. Hiszpański i latynoamerykański rock i metal!