f
Polski  | Español

Autor: J.K. Data: 01.09.2014  Jesteśmy Furią! Rozwścieczony singiel Katalończyków z KOP


Kataloński zespół KOP, znany ze swojego radykalnego usposobienia, wypuścił nowy singiel zawierający dwa utwory: premierowy „Som La Fúria” (Jesteśmy Furią) oraz „Desalojos Son Disturbios” (Eksmisje to zamieszki), nagrany na żywo w Kraju Basków w 2013 r. Do pierwszego z tych utworów nagrano również teledysk w barcelońskiej scenerii. Klip do tego krótkiego, bezpośredniego, pełnego gniewu i mocno zaangażowanego społecznie i politycznie kawałka opatrzony jest następującym komentarzem:

“Mówią, że kto nie pamięta o dawnych porażkach ani zwycięstwach, nie ma przed sobą wiele przyszłości... Chcą, żebyśmy myśleli, że wszystko jest pod kontrolą, ale my jesteśmy z tych, co uważają, że wszędzie mają miejsce walki, opór i rebelie. Bo wolność jest wtedy, gdy zaczyna się strajk generalny, a nasze sny są bezcenne. Jesteśmy furią!!!”

KOP to jeden z najbardziej ekstremalnych w brzmieniu i ideologii katalońskich zespołów metalowych. Wykonują muzykę z pogranicza hardcore’u i metalu (trash, industrial etc....), a ich teksty ‒ po katalońsku, hiszpańsku i baskijsku ‒ nasycone są lewicowym ultra-nacjonalizmem. Grupa powstała w 1998 r., ale na kilka lat musiała zawiesić działalność po tym jak ich wokalista, JuanRa w 2002 r. został zatrzymany i skazany na 5 lat więzienia za przekazywanie informacji barcelońskiej bojówce ETA. Po jego wyjściu na wolność, kapela wznowiła działalność. W 2010 r. wydała ostatni jak do tej pory album ‒ „Acció Directa”.Linki

Singiel „Som La Fúria” do posłuchania i ściągnięcia również na: bandcamp »
Strona internetowa »
Facebook »


Polecamy:

artykuly
Podsumowanie roku 2017: najlepsze płyty na Muzzaice
niusy
„Ojos Cerrados” i „De par en par”– dwa nowe klipy kapeli Sinaia
niusy
Topniejące lody Antarktydy. Nowe EP Asturyjczyków DESAKATO „Antártida”. Na żywo, ale w studiu.

Komentarze:

Twój nick:

Twój e-mail:

Treść:Wszystkie prawa zastrzeżone © J. K. 2011-2018     © MUZZAICA: rockowo-metalowa mozaika. Hiszpański i latynoamerykański rock i metal!