f
Polski  | Español

Autor: J.K. Data: 22.04.2014   Data ostatniej aktualizacji: 01.10.2014Habeas Corpus kontra Hiszpania w kryzysie. Powrót hardcore’owców z Madrytu


Zespół Habeas Corpus to w Hiszpanii ostoja dźwięków hardcore’owych z krytyką społeczną na pierwszym planie. W 2013 r. połączyli siły z hiphopowcami z Los Chicos de Maíz i jako projekt Riot Propaganda zawojowali hiszpańskie sceny. Teraz madrytczycy wracają solo, a swój imponujący dorobek właśnie wzbogacili o kolejny krążek, dwunasty w karierze, zatytułowany „A este lado de la crisis” (Po tej stronie kryzysu).

Album zawiera 11 kawałków utrzymanych jak zwykle w klimatach wojowniczego hardcore punka z domieszką metalu czy rapu. Tytuł albumu oddaje zawartość tekstową płyty, która niemal w całości koncentruje się na sytuacji w Hiszpanii doby kryzysu. Z tej typowej muzyczno–tekstowej stylistyki wyłamują się tylko dwa, bardzo fajne zresztą, utwory: ballada o miłości „Y te abracé” (Objąłem Cię) oraz ostatni na albumie, akustyczny „No es tiempo de llorar” (To nie czas na płacz).Album promować będzie tytułowy „A este lado de la crisis” (premiera teledysku 01 października 2014 r.):Wszystkie utwory do posłuchania na bandcamp »Więcej informacji:

Oficjalna strona zespołu»
Facebook »


Polecamy:

artykuly
Podsumowanie roku 2016 na Muzzaice: najlepsze płyty
niusy
Mafalda i Desakato łączą siły. Czas na „Nuberu”!
niusy
Nowości jesieni 2016 – Medina Azahara, Su Ta Gar, Sinaia, EON, Fantástico Hombre Bala, Neila – rock metal alternatywny

Komentarze:

Twój nick:

Twój e-mail:

Treść:Wszystkie prawa zastrzeżone © J. K. 2011-2018     © MUZZAICA: rockowo-metalowa mozaika. Hiszpański i latynoamerykański rock i metal!