f
Muzzaica - hiszpański rock & metal
Polski  | Español
Autor: J.K. Data: 23.05.2021 

Powrót hiszpańsko-argentyńskiej kapeli Ciclonautas. Posłuchaj płyty „Camping del Hastío”


obraz

Hiszpańsko-argentyński zespół Ciclonautas powraca po 6 latach z nowym albumem. Trzecia płyta zespołu z Pampeluny, „Camping del Hastío”, ukazała się 21 maja. Posłuchaj jej już dziś!

Ciclonautas to trio w składzie: argentyński wokalista i gitarzysta Mariano „Mai” Medina oraz dwóch Hiszpanów: Javier „Txo” Pintor (bas) i Alén Ayerdi (perkusja). Po świetnie przyjętym debiucie „Qué tal?” (2014) i szybko wydanym drugim albumie „Bienvenidos los Muertos” (2015) wydawało się, że ich kariera będzie dalej rozwijać się w zawrotnym tempie, jednak na kolejny album przyszło nam czekać aż 6 lat. Jak sam zespół wskazuje, ta długa przerwa pozwoliła im na stworzenie wydawnictwa na wysokim poziomie, którego od siebie oczekują.

Płyta „Camping del Hastío” zawiera 11 utworów w klimacie rocka, stonera czy rock urbano. Oprócz niebanalnej, klimatycznej muzyki, dużym atutem kapeli jest głęboki, zachrypnięty wokal Mariana. Album i jej tytuł, zaczerpnięty z jednego z utworów, nawiązuje do otaczającej nas rzeczywistości i tego, co przeżyliśmy w minionym roku. Płytę promują już trzy single: po „El Sol” oraz „Bombo Sicario” w dniu premiery albumu przyszedł czas na trzeci wideoklip „Eterno Aprendiz”.

Zobacz teledysk „Eterno Aprendiz”:


Klip „El Sol”:


Teledysk „Bombo Sicario”:


Posłuchaj albumu na Spotify:

Linki zewnętrzne:


Polecamy

KOMENTARZE